23 Март, 2018
0.0632

Ердоган и Путин телефонски разговараа за ситуацијата во Сирија

Објавено во: Свет 19 Февруари, 2018

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Еродган и претседателот на Русија, Владимир Путин, телефонски разговараа за ситауцијата во Сирија. 


Телефонскиот раговор го насочиле кон прашања за процесот на воспоставување нови набљудувачки места во сирискиот град Идлиб  како  и за регионот Африн, каде Турција почна воена офанзива против курдските милиции, кои се поддржани од САД.

- Во разговорите за ситуацијата во Сирија, посебно внимание беше посветено на начините за натамошно подобрување на соработката во формат Астана (мировни преговори за Сирија одржани во Астана меѓу Русија, Турција и Иран), соопшти Кремљ.

Можеби ќе ве интересира

Човековата негрижа нема граници: умре последниот мажјак од северниот бел носорог

Човековата негрижа нема граници: умре последниот мажјак од северниот бел носорог

Да се хакира авион при лет - дали е ова можно?

Да се хакира авион при лет - дали е ова можно?

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

Трамп ќе остане без адвокати, главниот си даде оставка

Трамп ќе остане без адвокати, главниот си даде оставка

(ВИДЕО) Возила уништени од град со големина на тениско топче

(ВИДЕО) Возила уништени од град со големина на тениско топче

ЗАКОНСКА ДУПКА: Административно си го сменил полот за да може порано да оди во пензија

ЗАКОНСКА ДУПКА: Административно си го сменил полот за да може порано да оди во пензија

ТРОШИ ПРЕМНОГУ: Како изгледа шопингот на саудискиот принц?

ТРОШИ ПРЕМНОГУ: Како изгледа шопингот на саудискиот принц?

БИЗАРНА ЖЕНА ЧУВАР ВО ЛОГОР: Еве што правела Ирма Гресе(Убавиот ѕвер)

БИЗАРНА ЖЕНА ЧУВАР ВО ЛОГОР: Еве што правела Ирма Гресе(Убавиот ѕвер)

КОЈ КОГО ЌЕ ИСТЕПА ПОСИЛНО, Трамп и Бајден со жестоки навреди

КОЈ КОГО ЌЕ ИСТЕПА ПОСИЛНО, Трамп и Бајден со жестоки навреди