21 Април, 2021
0.0211

Филипче: Според моите информации, состојбата на Мицкоски е стабилна

Објавено во: Македонија 07 Март, 2021

„Според моето стручно мислење, а според информациите што ги имам, неговата состојба, мислам дека е стабилна“, рече министерот за здравство Венко Филипче за здравствената состојба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. 

Тој се наоѓа на Инфективна клиника.

Вчера се пожали дека има температура, јако главоболки и тешко дишење.

Дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, се дозна вчера, откако премиерот Зоран Заев и понуди на неговата партија да влезат во аедничка Влада, по што прво реагираше неговата парија, а потоа од болничката соба се јави и самиот Мицкоски.

Според сознанија на Фактор, Мицкоски е на болничко лекување околу една недела, а два дена е на Инфективната клиника во Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Маж си ја убил сопругата во Струга

Маж си ја убил сопругата во Струга

Продолжуваат мерките за ограничување на движењето до 27 април, но предвидени се исклучоци

Продолжуваат мерките за ограничување на движењето до 27 април, но предвидени се исклучоци

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонија ќе набавува вакцини од „Торлак“, Македонците кои се вакцинира, може да се ревакцинираат во Србија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонија ќе набавува вакцини од „Торлак“, Македонците кои се вакцинира, може да се ревакцинираат во Србија

Охриѓанец дал 4.500 евра на измамници кои го лажеле дека ќе добие наследство од Франција

Охриѓанец дал 4.500 евра на измамници кои го лажеле дека ќе добие наследство од Франција

Бројката на починати од коронавирусот надмина 4.500

Бројката на починати од коронавирусот надмина 4.500

Земјотрес е регистриран во западна Македонија

Земјотрес е регистриран во западна Македонија

Србите во Македонија нема да плаќаат патарини од 15 јуни до 15 август

Србите во Македонија нема да плаќаат патарини од 15 јуни до 15 август

НЕДЕЛЕН ИЗВЕШТАЈ НА ИЈЗ: Се намалува бројот на заразени и починати

НЕДЕЛЕН ИЗВЕШТАЈ НА ИЈЗ: Се намалува бројот на заразени и починати

Регистрирани се 766 нови случаи на КОВИД-19 и 31 починат

Регистрирани се 766 нови случаи на КОВИД-19 и 31 починат