22 Мај, 2018
0.3064
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

(ФОТО) КАКОВ СТАН ЌЕ ИЗНАЈМИТЕ ВО СРБИЈА ЗА 150 ЕВРА: Од кутија до лускуз

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2017

За разлика од Белград, во помалите места имате избор на станови кои можете да ги изнајмите за 150 евра. 

150 евра е прилично реална и пристојна цена за условите во Србија. 

За оваа сума на пари немате многу избор во Белград. За 150 евра во српската престолнина може да се најде стан на периферија, но претежно се тоа станови кои не се многу опремени за живот. 

Во Белград за 150 евра може да се најде гарсоњера од 14 квадрати. 

За истите пари во Нови Сад има стан од 30 квадрати. 

Во Крагуевац за 150 евра може да се најде стан од 42 квадрати. 

Во Ужице нема голема избор за 150 евра, но може да се најде стан  од 26 квадрати. 

Најповолно е во Нови Пазар каде стан од 80 квадрати се издава за 70 евра. 

Можеби ќе ве интересира

СТРАВ ВО КОСКИ: Се плашат од сограѓаните кои се бореле за ИД

СТРАВ ВО КОСКИ: Се плашат од сограѓаните кои се бореле за ИД

Бебе паднало од тереса - лекарите се борат да го спасат

Бебе паднало од тереса - лекарите се борат да го спасат

БОРБА СО „БЕЛАТА ЧУМА“: Ќе даваат пари за трето и четврто дете

БОРБА СО „БЕЛАТА ЧУМА“: Ќе даваат пари за трето и четврто дете

Катругалос: Eдно прашање влијае на друго и затоа не можеме со сигурност да говориме за договор

Катругалос: Eдно прашање влијае на друго и затоа не можеме со сигурност да говориме за договор

Изречени „пеколни“ казни за обидот за државен удар во Турција

Изречени „пеколни“ казни за обидот за државен удар во Турција

Има уапсени за ќотекот на Бутарис

Има уапсени за ќотекот на Бутарис

Бутарис нападнат и заради Македонија?

Бутарис нападнат и заради Македонија?

НЕКОЛКУ ДЕСТИНАЦИИ: Каде е најскапо, а каде најевтино за летување?

НЕКОЛКУ ДЕСТИНАЦИИ: Каде е најскапо, а каде најевтино за летување?

Зошто косовски град е во карантин?

Зошто косовски град е во карантин?