23 Ноември, 2020
0.0280

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

Објавено во: Балкан 21 Октомври, 2020

Огромни количини град паднаа кај јужниот сосед. 

Невреме со град го зафати грчкиот остров Крит, при што улиците беа побелени како да паднал снег.

Медиумите објавија снимки на кои се гледа автопат прекриен со бела покривка од град, како и работници кои го отстрануваат градот од улиците на градот Мали.

Грчката метеоролошка служба објави дека невремето и градот ќе продолжат да го погодуваат Крит  и дека ќе преминат на југ од Пелопонескиот Полуостров.

Инаку, на Крит скоро секој ден има земјотреси. 


Можеби ќе ве интересира

Ковид-19 влијае и на човечкиот мозок, тврди хрватски лекар

Ковид-19 влијае и на човечкиот мозок, тврди хрватски лекар

Мнозинството Хрвати не сакаат да примат вакцина против Ковид-19

Мнозинството Хрвати не сакаат да примат вакцина против Ковид-19

Српски професор излезе со предвидување кога ќе заврши третиот бран на коронавирусот

Српски професор излезе со предвидување кога ќе заврши третиот бран на коронавирусот

Се подготвувал ли атентат врз поранешниот косовски претседател Хашим Тачи - дали е тоа од припадник на специјалните безбедносни сили

Се подготвувал ли атентат врз поранешниот косовски претседател Хашим Тачи - дали е тоа од припадник на специјалните безбедносни сили

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА ЛЕКАР - како изгледа една ноќ дежурство на интензивна нега во битката со короната

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА ЛЕКАР - како изгледа една ноќ дежурство на интензивна нега во битката со короната

Имале потврди дека се негативни а сите биле позитивни: Албански работници вратени од грчка граница

Имале потврди дека се негативни а сите биле позитивни: Албански работници вратени од грчка граница

Короната го „покоси“ свештенството на СПЦ: досега однесе пет животи

Короната го „покоси“ свештенството на СПЦ: досега однесе пет животи

ВО ОВОЈ СРПСКИ ГРАД: Секој втор е заразен со корона

ВО ОВОЈ СРПСКИ ГРАД: Секој втор е заразен со корона

ЌЕ ГО ПАМЕТИМЕ ПО ЛУД, ЗБУНЕТ, НОРМАЛЕН, НО И ПО БЕСКРАЈНО МНОГУ ДРУГИ ОСТВАРУВАЊА - почина Мустафа Надаревиќ

ЌЕ ГО ПАМЕТИМЕ ПО ЛУД, ЗБУНЕТ, НОРМАЛЕН, НО И ПО БЕСКРАЈНО МНОГУ ДРУГИ ОСТВАРУВАЊА - почина Мустафа Надаревиќ