04 Август, 2020
0.0458

ГРЧКИ ХОТЕЛ ИМ НУДИ БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА СРБИТЕ - еве која е причината

Објавено во: Балкан 07 Јули, 2020

Грчки хотел им нуди на српските туристи, кои во моментотв летуваат во таа држава, бесплатно сместување, со цел тие да можат да го продолжат своето летување. 

„Во знак на добра воља и љубов кон српскиот народ, Апарт хотел, Сарти Ин, им нуди на подарок соби на Србите кои се веќе во Грција, а би го продолжиле своето летување. Понудата важи до 15.07. Прашалниците да се испраќаат на info@sarti-inn.gr“, стои во објавата на фејсбук страницата Nikana.gr, на која што Грци, Срби, но и Македонци споделуваат искуства, информации, но поставуваат и прашања во врска со аранжманите, и воопшто со летувањата во Грција. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

Авион се урна врз зграда во грчко село

Авион се урна врз зграда во грчко село

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

Дали Косово тајно се вооружува?

Дали Косово тајно се вооружува?