19 Јуни, 2019
0.0208

Грчкиот министер за транспорт денеска во Скопје ќе објави инвестиции

Објавено во: Економија 21 Март, 2019

Грчкиот министер за инфраструктура и транспорт, Христос Спирцис, денеска ќе престојува во посета на Република Македонија. Според најавите, Спиркис ќе оствари средби со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, со кој се предвидува изјава за медиумите.

Состанокот се очекува да се осврне на патната и железничката инфраструктура на Коридорот 10, како и можностите за нови линии на воздушниот сообраќај.

Тој лани присуствуваше на свеченото пуштање во употреба на автопатската делница Смоквица - Демир Капија во близина на грчката граница.


Можеби ќе ве интересира

Интервју, Гир Олсен: Маврово ќе има 500.000 посетители годишно

Интервју, Гир Олсен: Маврово ќе има 500.000 посетители годишно

Која фирма го плати директорот 62.000 евра за да и направи добивка од 258.000 евра?

Која фирма го плати директорот 62.000 евра за да и направи добивка од 258.000 евра?

ВЛАСТИТЕ ОДЛУЧИЈА: Во Берлин кириите веќе нема да растат

ВЛАСТИТЕ ОДЛУЧИЈА: Во Берлин кириите веќе нема да растат

Министерката Апостолска пред словачки бизнисмени ги претстави поволностите за инвестирање во земјава

Министерката Апостолска пред словачки бизнисмени ги претстави поволностите за инвестирање во земјава

Фејсбук објави детали за криптовалутата Либра

Фејсбук објави детали за криптовалутата Либра

Стигна дивидендата во Прилеп! Колку ќе се офајдат акционерите на „Витаминка“ ?

Стигна дивидендата во Прилеп! Колку ќе се офајдат акционерите на „Витаминка“ ?

Eкономските перспективи од Самитот на Западен Балкан во Познањ

Eкономските перспективи од Самитот на Западен Балкан во Познањ

Компаниите од земјава пред Полската бизнис заедница

Компаниите од земјава пред Полската бизнис заедница

УТРИНСКИ ФОКУС: Колку дивиденда ќе подели „Витаминка“ - конфликт во ЕУ

УТРИНСКИ ФОКУС: Колку дивиденда ќе подели „Витаминка“ - конфликт во ЕУ