15 Септември, 2019
0.0260

И дојде ред на Катица Јанева

Објавено во: Македонија 20 Август, 2019

До неодамна беше таа која сослушуваше и вршеше распит а денеска специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева ќе се најде од другата страна. 

Јанева денес е повикана на распит во скопското обвинителство за случајот „Рекет“ .

Јавноста нејзиниот глас го слушна во аудио снимките на новинарот Ларис Гајсер кој од италијански медиуми постираше детали но и снимки поврзани со предметот во кој засега се осомничени Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец.

Сега Катица Јанева ќе се најде од другата страна и пред обвинителката Вилма Рускоска ќе треба да каже се што знае за случајот кој повеќе од месец дена ја тресе јавноста во земјава.


Можеби ќе ве интересира

ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА: Планинар го остави животот на Олимп

ПАДНАЛ ВО БЕЗДНА: Планинар го остави животот на Олимп

АКО ПАТУВАТЕ ОВА УТРО: Каде да внимавате на патиштата

АКО ПАТУВАТЕ ОВА УТРО: Каде да внимавате на патиштата

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО НИВ: За Обвинителите од тимот на Катица ќе се решава утре

ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧИ СО НИВ: За Обвинителите од тимот на Катица ќе се решава утре

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Еве какви температури ни носи овој ден

Јанева разрешена и од Советот на јавни обвинители

Јанева разрешена и од Советот на јавни обвинители

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците ја „решија“, на потег вечерва Советот на јавни обвинители за Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пратениците ја „решија“, на потег вечерва Советот на јавни обвинители за Јанева

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

БЕСНЕЕ ОГНЕНА СТИХИЈА: Пожари на неколку места во државата

Катица Јанева повеќе не е чело на СЈО

Катица Јанева повеќе не е чело на СЈО