13 Ноември, 2019
0.0193

Излегува од печат втората книга на Љубчо Георгиевски

Објавено во: Македонија 10 Септември, 2018

По автобиографската „Тоа сум јас“ која беше издадена во 2012 година, деновиве од печат треба да излезе втората книга на поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски 

„Мојата приказна - Македонија“ е насловот на новото дело на поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, објави „Независен“.

Во книгата од 300 страници има податоци од 1990-та па до денес, но и збиднувања околу најавениот референдум на 30 септември. Во книгата, според информациите, се поместени и повеќе документи и декларации што македонските институции ги донесувале во изминатите повеќе од две и пол децении.

Герогиевски припаѓа на десното крило кое го поддрѓува референдумот и интеграциите на Македонија во ЕУ и НАТО.


Можеби ќе ве интересира

Изградбата на гасоводот Скопје-Тетово-Гостивар ќе биде готова во 2020

Изградбата на гасоводот Скопје-Тетово-Гостивар ќе биде готова во 2020

ФОКУС НА ДЕНОТ: Макрон немал намера да ни понуди алтернатива за членство, презентиран буџетот за 2020

ФОКУС НА ДЕНОТ: Макрон немал намера да ни понуди алтернатива за членство, презентиран буџетот за 2020

Пендаровски остави копија од книга на Глигоров во библиотека во Париз

Пендаровски остави копија од книга на Глигоров во библиотека во Париз

НА ПОТЕГ УШТЕ ДВЕ ЗЕМЈИ: Холандскиот сенат го ратификуваше протоколот за НАТО

НА ПОТЕГ УШТЕ ДВЕ ЗЕМЈИ: Холандскиот сенат го ратификуваше протоколот за НАТО

Земјотрес почувствуван во битолско

Земјотрес почувствуван во битолско

Пронашол бомба во ѕидот на куќата

Пронашол бомба во ѕидот на куќата

Пендаровски по средбата во Париз: Макрон ќе дојде кај нас следната година

Пендаровски по средбата во Париз: Макрон ќе дојде кај нас следната година

Јанковиќ: Дезинформација е дека ќе се распуштат специјалните единици на АРМ

Јанковиќ: Дезинформација е дека ќе се распуштат специјалните единици на АРМ

Малиот Јане сега може да слави, лекот Спинраза дојде во Македонија

Малиот Јане сега може да слави, лекот Спинраза дојде во Македонија