06 Март, 2021
0.0219

ИЗРЕШЕТАЛ ДЕВОЈКА СО 6 КУРШУМИ: Врање е блокирано

Објавено во: Балкан 20 Февруари, 2021

Засега непознат маж пукал кон 27-годишна девојка во близина на Главната автобуска станица во Врање и ја убил.

Убиството го извршил со пиштол околу 18 часот, а брзата помош можела само да ја констатира смртта.

За неколку минути полициските патроли ги блокираа сите патишта во Врање и ги контролираат сите сомнителни лица и возила ...

Медиумите пишуваат дека кон девојката биле испукани 6 куршуми.

Иако сторителот сè уште не е фатен, прелиминарните и неофицијални податоци од истрагата не укажуваат на пресметка меѓу криминални групи, но мотивот за убиството е веројатно личен, семеен или емотивен.

Истрагата ја води надлежното Вишо јавно обвинителство.

IZVOR: TANJUG/DIMITRIJE NIKOLIĆ

Можеби ќе ве интересира

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Три грчки региони се во вонредна состојба поради земјотресите

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

Утре напладне почнува карантинот во Србија и ќе трае до понеделник

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

(ВИДЕО) Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

СКАНДАЛ: Очајни жени тужат салон за убавина - сакале да ги пополнат брчките, излегле со страшни изгореници

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Српски аналитичар рече дека Каракачанов е Грк, а го спомена и македонското прашање

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладнево ја стресе Грција

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Мора да поминат две до три недели по втората доза за да бидете заштитени

СРПСКИ ВИРУСОЛОГ: Мора да поминат две до три недели по втората доза за да бидете заштитени