26 Јануари, 2021
0.0200

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Објавено во: Балкан 30 Ноември, 2020

Српскиот доктор Бранимир Несторовиќ, кој до неодамна беше член на Кризниот штаб, денеска повторно ја шокираше јавноста во Србија со видео што го објави на Фејсбук, а со кое ги исмејува неговите поранешни соработници во Кризниот штаб, д-р Предраг Кон и Бранислав Тиодоровиќ

Тој пред извесно време изјави дека отсекогаш бил „црна овца“ и дека почнал да го чувствува притисокот на јавноста, и дека тоа влијае на неговото семејство.

Наведувајќи ги овие причини, тој го напушти Кризниот штаб веднаш по првиот бран на епидемијата, но честопати се појавува на социјалните мрежи и го привлекува вниманието со свои коментари околу епидемиолошка

Видеото е монтажа и алудира на фактот дека двајцата експерти кои се појавуваат како карикатури, се платеници, кои постојано зборуваат за бројот на смртни случаи, има емоџи на мртви тела, вакцини, како и пари.

Српските медиуми денеска пишуваат дека угледниот пулмолог Несторовиќ, со ова видео, сепак ја премина границата. Можеби ќе ве интересира

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ВАКЦИНИРАЊЕ БЕЗ ЗАКАЖАН ТЕРМИН - српската Влада ги повикува граѓаните прво да се регистрираат

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

За 20.000 евра татко ја продал својата ќерка

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Се дозна по чии налог бил прислушуван Вучиќ и каде завршувале транскриптите - еве што кажа раководителот на Управата

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

Грција регистрира позитивни случаи на новиот сој на граничните премини

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

БЕШЕ СЕРИОЗНО: Воспаление на целиот абдомен, белите дробови.... - Чеда Јовановиќ прв пат во јавноста по излегувањето од болница

Приведен српскиот пејач Аца Лукас

Приведен српскиот пејач Аца Лукас

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

United Group ја презеде бугарската Нова ТВ

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Немаат мир: Ноќеска три земјотреси кај Петриња

Од коронавирусот почина српскиот началник за вонредни ситуации

Од коронавирусот почина српскиот началник за вонредни ситуации