20 Мај, 2018
0.4562
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Јадранот за летување поскап од Шпанија, Малта и Грција?

Објавено во: Финансии 20 Април, 2018

Според податоци на Travel Supermarket кој ги споредува цените за летување, поевтино е да се летува во Мароко, Египет, Шпанија и Португалија, околку во Хрватска. 

Хрватска се најде на листа на места каде е најисплатливо да се летува, но е на последното 10-то место. 

Листата е направена врз основа на тоа каде ќе добиете најмногу за одмор од 7 дена за најмалку пари. 

Според пресметките во Хрватска по лице се потребни 636 фунти, а во Дубровник летувањето поскапело за 405 проценти. 

На Кипар ќе ви требаат 596 фунти по лице, а во однос на лани поевтино е за 12 проценти. Исто толку пари ќе ви требаат и за во Португалија. 

519 фунти по човек се потребни за одмор во Египет, а во Грција ќе ви бидат неопходни 518 фунти. 

502  фунти се доволно за Шпанија, а во Малта  484  фунти се потребни по човек. 

471 фунти по лице ќе ве чини во просек одморот во Мароко. 

За споредба, во Турција одморот ќе ве чини 464 фунти, а во Бугарија 459 фунти. 

Можеби ќе ве интересира

ЦЕНА НА ТАКСИ УСЛУГИ: Kaде во регионот е најевтино?

ЦЕНА НА ТАКСИ УСЛУГИ: Kaде во регионот е најевтино?

И ОВА СЕ СЛУЧУВА: Се бунат заради високи плати

И ОВА СЕ СЛУЧУВА: Се бунат заради високи плати

Анѓушев во Софија до пари за гасовод, далновод, патишта и железница

Анѓушев во Софија до пари за гасовод, далновод, патишта и железница

Добива плата од 291 милиони долари - со што се занимава?

Добива плата од 291 милиони долари - со што се занимава?

Со продаден имот од 4,5 милиони евра, исплатени придонесите на повеќе од 1.000 работници

Со продаден имот од 4,5 милиони евра, исплатени придонесите на повеќе од 1.000 работници

Купил службени мобилни телефони, ама не им ги дал на вработените

Купил службени мобилни телефони, ама не им ги дал на вработените

Нуди плата од 60.000 динари, но никој не сака да работи

Нуди плата од 60.000 динари, но никој не сака да работи

Богов се повлече од кандидатурата

Богов се повлече од кандидатурата

Каде се најголеми, а каде најмали „државните“ плати

Каде се најголеми, а каде најмали „државните“ плати