19 Јули, 2018
0.5296
    ALK 8022.86    0.07%     GRNT 805    -1.97%     KMB 5100.28    0.85%     MPT 43389.66    0.94%     OKTA 4301    -0.83%     RMDEN09 98    2.22%     RMDEN16 95    0%     RMDEN17 95.95    0.05%     STIL 129.42    1.91%     TIKV 157    2.61%     TKVS 4650    0%     TNB 13700    -2.14%     TPLF 1089    9.98%     TTK 992.73    1.11%     UNI 2400    1.95%     ZILU 250    5.49%

Јадранот за летување поскап од Шпанија, Малта и Грција?

Објавено во: Финансии 20 Април, 2018

Според податоци на Travel Supermarket кој ги споредува цените за летување, поевтино е да се летува во Мароко, Египет, Шпанија и Португалија, околку во Хрватска. 

Хрватска се најде на листа на места каде е најисплатливо да се летува, но е на последното 10-то место. 

Листата е направена врз основа на тоа каде ќе добиете најмногу за одмор од 7 дена за најмалку пари. 

Според пресметките во Хрватска по лице се потребни 636 фунти, а во Дубровник летувањето поскапело за 405 проценти. 

На Кипар ќе ви требаат 596 фунти по лице, а во однос на лани поевтино е за 12 проценти. Исто толку пари ќе ви требаат и за во Португалија. 

519 фунти по човек се потребни за одмор во Египет, а во Грција ќе ви бидат неопходни 518 фунти. 

502  фунти се доволно за Шпанија, а во Малта  484  фунти се потребни по човек. 

471 фунти по лице ќе ве чини во просек одморот во Мароко. 

За споредба, во Турција одморот ќе ве чини 464 фунти, а во Бугарија 459 фунти. 

Можеби ќе ве интересира

КАКО Е МОЖНО: За 36 часа заработиле 2 милијарди долари

КАКО Е МОЖНО: За 36 часа заработиле 2 милијарди долари

Интервју Пеџа Јовановиќ: НЛП-Невро Лингвистичкото Програмирање како алатка на современите менаџери

Интервју Пеџа Јовановиќ: НЛП-Невро Лингвистичкото Програмирање како алатка на современите менаџери

Додека Џеф Безос трупа богатство, илјадници работници ширум Европа мизеруваат

Додека Џеф Безос трупа богатство, илјадници работници ширум Европа мизеруваат

За нова амбалажа и нови линии производи, органски салати и хулахопки: Какви проекти добија пари од Фондот за иновации

За нова амбалажа и нови линии производи, органски салати и хулахопки: Какви проекти добија пари од Фондот за иновации

ФЕЈСБУК „ГОРИ“: Измамени деца кои сакале да заработат

ФЕЈСБУК „ГОРИ“: Измамени деца кои сакале да заработат

Кој доби јавна опомена од КХВ?

Кој доби јавна опомена од КХВ?

Се менува моделот: Какви провизии ќе наплаќа Комисијата за хартии од вредност

Се менува моделот: Какви провизии ќе наплаќа Комисијата за хартии од вредност

ТОП 15: Земји во кои живеат најмногу милијардери

ТОП 15: Земји во кои живеат најмногу милијардери

ОД ФИРМА ВО ГАРАЖА ДО КОМПАНИЈА ВРЕДНА МИЛИЈАРДИ: Како Џеф Безос стана најбогат во светот

ОД ФИРМА ВО ГАРАЖА ДО КОМПАНИЈА ВРЕДНА МИЛИЈАРДИ: Како Џеф Безос стана најбогат во светот