06 Декември, 2019
0.0203

Какво време не очекува викендов

Објавено во: Македонија 20 Јули, 2019

За првиот ден од викендов според управата захидрометеоролошки работи не очекува сончево време со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд.

УВ ќе изнесува 8.

Дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 24 до 35 степени.

Во главниот град за денеска се очекува слично време, сонце со мала до умерена облачност и макисмални дневни 33 степени целзиусови.

Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд.


Можеби ќе ве интересира

Бујар Османи: Постојат земји со двојазична банкнота и воена униформа

Бујар Османи: Постојат земји со двојазична банкнота и воена униформа

КАМЧЕВ СВЕДОЧИ: Му кажав на Заев за „Рекет“ - тој ме прати со доказите директно кај Рускоска

КАМЧЕВ СВЕДОЧИ: Му кажав на Заев за „Рекет“ - тој ме прати со доказите директно кај Рускоска

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист