18 Август, 2019
0.0214

Какво време не очекува викендов

Објавено во: Македонија 20 Јули, 2019

За првиот ден од викендов според управата захидрометеоролошки работи не очекува сончево време со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд.

УВ ќе изнесува 8.

Дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 24 до 35 степени.

Во главниот град за денеска се очекува слично време, сонце со мала до умерена облачност и макисмални дневни 33 степени целзиусови.

Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд.


Можеби ќе ве интересира

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Што сака да каже обвинителката Ленче со ФБ статусот и за кој е посветен?

Што сака да каже обвинителката Ленче со ФБ статусот и за кој е посветен?

Еве ја временската прогноза за денеска

Еве ја временската прогноза за денеска

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: АРМ го слави 27-от роденден

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: АРМ го слави 27-от роденден

По царинските бариери од Косово, Македонија утре ќе одлучи како ќе возврати

По царинските бариери од Косово, Македонија утре ќе одлучи како ќе возврати

Росоклија: Што чека и што очекува ВМРО-ДПМНЕ? Непостоечка последна шанса?

Росоклија: Што чека и што очекува ВМРО-ДПМНЕ? Непостоечка последна шанса?

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје