23 Октомври, 2018
0.3069
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

ЗА УБИЕЦОТ СЕ БАРА МАКСИМАЛНА КАЗНА: Русе не сака изроди како монструмот на Викторија

Објавено во: Балкан 12 Октомври, 2018

„Такви изроди не може да се воспитуваат“, рекол градоначалникот на градот Русе, Пламен Стоилов, пренесува бугарски блиц. 

Неговите зборови се кажани за време на погребот на брутално убиената новинарка Викторија Маринова, која беше силувана и убиена од Северин Красимиров. 

„Русе, каде нема кривично дело, по ова убиство стана познат по едно лошо име. Затоа, превенцијата е важна од многу рана возраст. Не може да  се воспитуваат вакви изроди. Затоа ќе бараме максимална казна. Оние што ќе си дозволат дури и да помислат на такво нешто, мора да бидат уништени од законот. Тоа е она што може да им даде на луѓето гаранција“, кажал градоначалникот. 

Тој и се заблагодари на полицијата што се справила за многу краток рок и го открила ова тешко и сложено убиство за четири дена. Им благодариме и на луѓето кои помогнаа во тоа. Пламен Стоилов беше меѓу првите кои влегле во катедралниот храм "Света Троица", каде се одвива поклонувањето пред посмртните останки на 30-годишната Викторија. 

Под звукот на ѕвончето, ковчегот беше донесен во црквата, а покрај него стоеја мајката, таткото и бабата на Викторија, како и нејзиниот сопруг и свекор.


Фото/Извор: Блиц.бг

Можеби ќе ве интересира

Стигна и втората затворска казна за Санадер

Стигна и втората затворска казна за Санадер

Коѕијас на Твитер луто објаснува зошто ја дал оставката

Коѕијас на Твитер луто објаснува зошто ја дал оставката

Инженери, наставници - ќе им требаат половина милион работници

Инженери, наставници - ќе им требаат половина милион работници

(ВИДЕО) Снег на Балканот и студено време

(ВИДЕО) Снег на Балканот и студено време

САД И ГЕРМАНИЈА СЕ ВЕТЕНИ ЗЕМЈИ: Повеќе од половина од населението би заминале

САД И ГЕРМАНИЈА СЕ ВЕТЕНИ ЗЕМЈИ: Повеќе од половина од населението би заминале

Состанок во Сириза по гласањето во македонското Собрание

Состанок во Сириза по гласањето во македонското Собрание

Радев: Важен чекор по долг и историски пат

Радев: Важен чекор по долг и историски пат

Како Коѕијас го искоментира исходот од гласањето во македонското Собрание?

Како Коѕијас го искоментира исходот од гласањето во македонското Собрание?

За какви нови разговори од нула зборува Нова демократија?

За какви нови разговори од нула зборува Нова демократија?