21 Октомври, 2021
0.0400

КОЈ Е ЧОВЕКОТ ШТО СИ ГИ ЗАДАВИ СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ: Полицајците шокирани од помодрените тела, до нив биле играчките

Објавено во: Балкан 25 Септември, 2021

Хрватска утринава беше потресена од тројното убиство на малолетни деца во загребската населба Млиново. Според првичните информации, нивниот 56-годишен татко ги убил задавувајќи ги со свои раце, по што се обидел да си го одземе животот. Полицајците биле шокирани од стравичната глетка, помодрените тела на седум годишните близнаци (момче и девојче) биле пронајдени во дневната соба, додека нивното помало, 4-годишно братче, било задавено на креветот во спалната соба.

Полицијата го пронашле таткото во полусвесна  состојба во луксузиот стан, заради што се сомневаат дека самиот се отрул или испил поголрм број апчиња. Моментално е во болница, но не се знае во каква состојба е.

Извршителот на тројното убиство во моментов е познат како искусен финансиски консултант кој дипломирал на Универзитетот во Донау во Кремс и е магистер по деловна администрација (МБА), работел во некои водечки австриски лизинг компании, но и на менаџерски позиции кај Роберт Бош АГ, Алкател АГ и други. Тој е австриски државјанин со постојана хрватска адреса, а според достапните податоци, тој е роден во 1965 година.

Неофицијално тој се развел од мајката на трите дечиња а тие најверојатно требало да го поминат викендот со него.

Пред да го изврши злосторството, таткото оставил и порака на Фејсбук во која вели: Збогум на сите, јас ќе заминам, бидејќе повеќе не можам...

ФОТО: 24. SATA / PRINTSCREEN

Можеби ќе ве интересира

Србија воведува ковид пропусници

Србија воведува ковид пропусници

(ВИДЕО) Најдени се мигранти под автобус кој сообраќал на релација Сараево – Франкфурт

(ВИДЕО) Најдени се мигранти под автобус кој сообраќал на релација Сараево – Франкфурт

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

Се плашел да го приклучат на респиратор, избегал од болница, и починал дома

Се плашел да го приклучат на респиратор, избегал од болница, и починал дома

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Албанија за неколку месеци ќе лансира сателити во орбитата

Албанија за неколку месеци ќе лансира сателити во орбитата

ГОЛЕМА ТАГА ВО КРУШЕВАЦ-16-ГОДИШЕН СРЕДНОШКОЛЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД: Бил во изолација поради татко му кој бил позитивен на вирусот

ГОЛЕМА ТАГА ВО КРУШЕВАЦ-16-ГОДИШЕН СРЕДНОШКОЛЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД: Бил во изолација поради татко му кој бил позитивен на вирусот

ДВЕ СЛАВНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЛИЧНОСТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД: Титовиот адмирал Бранко Мамула и голманот Драган Пантелиќ ја изгубија последната битка

ДВЕ СЛАВНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЛИЧНОСТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД: Титовиот адмирал Бранко Мамула и голманот Драган Пантелиќ ја изгубија последната битка