17 Ноември, 2018
0.3368
    ALK 8249.89    0.17%     GRNT 825.39    -2.89%     KMB 5288.28    -1.52%     MPT 49428.57    1.91%     MTUR 5000    0%     OHB 6750    -1.07%     OKTA 4850    -3%     RMDEN17 96.5    0%     RZLE 16    -20%     STB 1286.19    -0.24%     STBP 1254    -2.15%     STIL 131    -2.67%     TETE 2498    -0.08%     TTK 1253.13    -2.17%

Комити Скопје не сакаат знаме на Русија на вечерашниот протест

Објавено во: Македонија 23 Јуни, 2018

Комити Скопје преку свој официјален став на навивакото здружение денеска пред најавениот вечерашен протест пред Собранието на РМ за неменување на името истакнаа дека ќе реагираат доколку повторно, како минатиот пат, биде истакнато знамето на Русија.

Тие велат дека ќе го поддржат македонскиот народ во борбата за слобода и нема да дозволат промоција на ниту една партија или поединец, ниту пак сопствена промоција на протестите против договорот со Грција. 

Со должна почит кон сите држави, тие нагласија дека нема да дозволат знамиња на други земји на протестот. 

Можеби ќе ве интересира

Ги враќаат имотите на Словенците и Македонците, но не и на Србите

Ги враќаат имотите на Словенците и Македонците, но не и на Србите

Пивоваров: УБК не ја завршила работата како што треба за да се спречи бегството

Пивоваров: УБК не ја завршила работата како што треба за да се спречи бегството

Груевски не е веќе во Унгарија?

Груевски не е веќе во Унгарија?

Груевски може да основа партија ВМРО надвор од границите на Македонија?

Груевски може да основа партија ВМРО надвор од границите на Македонија?

Влегол во продавница, а крадци му го украле автомобилот

Влегол во продавница, а крадци му го украле автомобилот

Струмица екстремно загадена

Струмица екстремно загадена

Стоилковски: Заев на два пати ја обвини Унгарија дека киднапирала македонски граѓанин

Стоилковски: Заев на два пати ја обвини Унгарија дека киднапирала македонски граѓанин

Заев поддржува амнестија - но за кого?

Заев поддржува амнестија - но за кого?

И Кумановци сакаат чист воздух

И Кумановци сакаат чист воздух