29 Февруари, 2020
0.0178

Лажен аларм создаде паника на аеродромот во Амстердам

Објавено во: Свет 06 Ноември, 2019

Холандската специјалната полиција го опколи авионот на амстердамскиот аеродром Шипхол, пренесуваат светските медиуми, но подоцна се дознало дека се работи за лажен аларм случајно активиран од пилотот.

Холандската полиција објави дека сите патници и членови на екипажот биле безбедно евакуирани од авионот.

Имало постапка што е вообичаена во итни случаи, кога постои опасност од поширок обем. Аеродромот беше затворен и повеќе амбулантни возила дојдоа на аеродромската писта.

Аеродромот Шипхол бил известен подоцна дека пилотот случајно го активирал алармот.

Можеби ќе ве интересира

Светскиот „ловец на вируси“ објаснува колку е опасен корона

Светскиот „ловец на вируси“ објаснува колку е опасен корона

НОВО ЖАРИШТЕ НА КОРОНА: Прогласија вонредна состојба

НОВО ЖАРИШТЕ НА КОРОНА: Прогласија вонредна состојба

Коронавирусот повторно се појавува кај излекувани пациенти?

Коронавирусот повторно се појавува кај излекувани пациенти?

ВИРУСОТ ГИ ТУРНА ЦЕНИТЕ - црнто злато станува се поевтино

ВИРУСОТ ГИ ТУРНА ЦЕНИТЕ - црнто злато станува се поевтино

(ВИДЕО) КАКО КОРОНАВИРУСОТ ГИ НАДМИНА ЕБОЛА, САРС И МЕРС: Заразени над 82 000 луѓе

(ВИДЕО) КАКО КОРОНАВИРУСОТ ГИ НАДМИНА ЕБОЛА, САРС И МЕРС: Заразени над 82 000 луѓе

Голема загуба за Турција: Убиени 33 турски војници за еден ден во Сирија

Голема загуба за Турција: Убиени 33 турски војници за еден ден во Сирија

НОВИ ЖРТВИ: Во Италија починаа 17 луѓе од коронавирус

НОВИ ЖРТВИ: Во Италија починаа 17 луѓе од коронавирус

ГИ ОТКРИ ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА: Продавале маски за лице за 5.000 евра

ГИ ОТКРИ ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА: Продавале маски за лице за 5.000 евра

НЕМА ПАТУВАЊЕ ВО МЕКА И МЕДИНА: Саудиска Арабија презема мерки поради коронавирусот

НЕМА ПАТУВАЊЕ ВО МЕКА И МЕДИНА: Саудиска Арабија презема мерки поради коронавирусот