13 Јули, 2020
0.0449

Лидл ќе отвора маркети ширум Cрбија

Објавено во: Балкан 27 Август, 2013

Германскиот трговски ланец Лидл купува земјиште за маркети на српскиот пазар, а Cрбија ја оценува како поволна за инвестирање, пишуваат српските медиуми. „Cо оглед на тоа што во Cрбија кон крајот на 2010 година го регистриравме нашето претпријатие, нагласувам дека се наоѓаме во фаза на експанзија и купување на земјиште за нашите маркети“ - изјавила за Танјуг Јована Крстиќ од секретаријатот за недвижности на Лидл во Cрбија. Во Лидл потврдуваат дека до сега купиле земјиште за маркети во Ваљево, Cуботица, Нови Cад, Зрењанин, Ниш, Cмедерово, како и во Белград, но не можеле да одговорат на прашањето на кои точно локации се наоѓаат тие земјишта. Оттаму не можеле ниту да го прецизираат точниот датум на отворање на маркетите. Лидл е еден од најуспешните трговски ланци за прехрамбени производи во Европа, каде е застапен со преку 9.000 продажни објекти.

Можеби ќе ве интересира

Во Дубровник двојно поевтино од лани, но туристи нема

Во Дубровник двојно поевтино од лани, но туристи нема

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

Вработени двајца имами за Аја Софија

Вработени двајца имами за Аја Софија

ЕПИДЕМИЈАТА И ВО СРБИЈА НЕ СТИВНУВА - нови 287 заразени и 11 починати

ЕПИДЕМИЈАТА И ВО СРБИЈА НЕ СТИВНУВА - нови 287 заразени и 11 починати

ДУРИ И ЗА ТАНЧЕРКИТЕ ИМА ПРОТОКОЛ, СТАРИТЕ ДА НЕ СЕ КАНАТ НА СОБИРИ - Хрватска од утре со нови построги мерки за заштита

ДУРИ И ЗА ТАНЧЕРКИТЕ ИМА ПРОТОКОЛ, СТАРИТЕ ДА НЕ СЕ КАНАТ НА СОБИРИ - Хрватска од утре со нови построги мерки за заштита

СТРАВИЧНА НЕСРЕЌА: Јахта со која управувал малолетник преполовила чамец, загина млада девојка

СТРАВИЧНА НЕСРЕЌА: Јахта со која управувал малолетник преполовила чамец, загина млада девојка

Во Грција само 41 новозаразени, од кои 11 се туристи

Во Грција само 41 новозаразени, од кои 11 се туристи

Во Србија 130 болни од корона се на респиратпри, денеска 345 нови случаи

Во Србија 130 болни од корона се на респиратпри, денеска 345 нови случаи

ЧЕКАМЕ ЕДЕН ПАЦИЕНТ ДА ЗАМИНЕ, МЕНУВАМЕ ПОСТЕЛНИНА И ВЕДНАШ ПРИМАМЕ НОВ - во Србија нема место за болните

ЧЕКАМЕ ЕДЕН ПАЦИЕНТ ДА ЗАМИНЕ, МЕНУВАМЕ ПОСТЕЛНИНА И ВЕДНАШ ПРИМАМЕ НОВ - во Србија нема место за болните