24 Март, 2019
0.2495
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

„Лидлманијата“ продолжува во регионот: Повторно турканици

Објавено во: Економија 08 Ноември, 2018

Германскиот малопродажен ланец „Лидл“ изутринава отвори уште три маркети во Србија, а труканиците не изостанаа ниту овој пат, известуваат српските медиуми, иако нема кошкање и инциденти како на 11 октомври кога за прв пат стартуваа со работа 16 продавници ширум земјата.

Овој пат отворен е уште еден маркет во Белград, во близина на Ада Циганлија, како и во Крушевац и Панчево. 

„Лидл“ сега има вкупно 19 продавници во 14 градови. 

Метежот во овие продавници во Србија е поради добропознатиот сооднос на компанијата кон цената и квалитетот, а покрај тоа овие маркети секогаш нудат екстра-попусти кога се отвораат. Во овој предпразничен период во Србија ќе има и дополнителни попусти на производи до Нова Година.


Можеби ќе ве интересира

Земја од регионот е најголем „извозник“ на луѓе

Земја од регионот е најголем „извозник“ на луѓе

Зошто Боинг 737 Макс е тешко да се замени со Ербас А320

Зошто Боинг 737 Макс е тешко да се замени со Ербас А320

ВИКЕНД БРИФ: Како „Уни банка“ лани и одржа лекција на својата конкуренција?Зошто акцијата на „Тиквеш“ е магнет за инвеститори?

ВИКЕНД БРИФ: Како „Уни банка“ лани и одржа лекција на својата конкуренција?Зошто акцијата на „Тиквеш“ е магнет за инвеститори?

Kинези, Руси, Италијанци, Турци, дојдоа како гастербајтери во регионот

Kинези, Руси, Италијанци, Турци, дојдоа како гастербајтери во регионот

НАЈНОВИ ПОДАТОЦИ: Oва е бројката на невработени во земјава

НАЈНОВИ ПОДАТОЦИ: Oва е бројката на невработени во земјава

Партиите со различни ставови за платите

Партиите со различни ставови за платите

Градежниците велат дека Богдановиќ го измислил мораториумот

Градежниците велат дека Богдановиќ го измислил мораториумот

Од 2023-та Скопје ќе плаќа поскапа вода

Од 2023-та Скопје ќе плаќа поскапа вода

Нокиа е во големи проблеми: Обвинувања за продажба на лични податоци на голема сила

Нокиа е во големи проблеми: Обвинувања за продажба на лични податоци на голема сила