26 Јули, 2021
0.0279

ЛУЃЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ВОЗ ВО МЕТРО ПОЛНО СО ВОДА, СИЛЕН ПОРОЈ НОСИ ЖЕНА КОЈА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Вакви снимки доаѓаат од поплавената Кина

Објавено во: Свет 21 Јули, 2021

Катастрофалните поплави направија хаос во областа Жeнгжу во централна Кина, од каде што продолжуваат да пристигнуваат драматични снимки.

Повеќе од 200.000 луѓе се евакуирани, а најмалку 12 лица загинаа, јавуваат тамошните медиуми. На видеата што кружат на социјалните мрежи, може да се види жена која ја носи силен порој, а додека едвај се бори да ја одржи главата над вода, група луѓе и додаваат јаже, кое некако успеа да го фати, по што е спасена.


На други снимки се гледаат и патници заробени во поплавеното метро, а нивото на водата е до нивните раменици. Многу од нив стојат на седиштата за да бидат над нивото на водата.Можеби ќе ве интересира

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

За Макрон одбивањето вакцини е себичност и неодговорност

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

КАЗНАТА Е САМО 5 ДОЛАРИ: Полицаец во Конго уби студент затоа што не носел маска

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

(ВИДЕО) ГОРИ НА САРДИНИЈА: Огнот опколи неколку градови и села

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Себастијан Курц даде свое видување за тоа колку време ќе живееме со коронавирусот

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Водата носеше автомобили во Белгија, нови поплави

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

Русија урива рекорди со бројот на починати од корона

За пари издавала лажни ковид потврди

За пари издавала лажни ковид потврди

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

ПРАЗНИ РАФТОВИ, ЗАТВОРЕНИ МАРКЕТИ, ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА: Ова им се случува откако ги укинаа ковид мерките

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари

СИБИР ГОРИ: Беснеат над 220 шумски пожари