24 Април, 2019
0.0277

Македонец настрада во пожар во Италија

Објавено во: Македонија 26 Март, 2019

Пожарникарите во Италија гасејќи пожар во угостителски објект во близината на Кротоне, пронашле мртов маж за кој подоцна е утврдено дека е 49-годишен македонски државјанин, објави порталот „Зум 24“.

Неофицијално македонскиот државјанин бил чувар во ресторанот. На лице место пристигнала полицијата, а екипата на брзата помош констатирала смрт на 49-годишното лице, кој бил познат под името Антонио.

Полицијата истражува како избувнал пожарот.

Можеби ќе ве интересира

Вработувањата на ќерката на Џафери и синот на Мисовски биле чисти

Вработувањата на ќерката на Џафери и синот на Мисовски биле чисти

Антикорупциска со прекршочни пријави против Иванов и Бектеши

Антикорупциска со прекршочни пријави против Иванов и Бектеши

Заев: Некои министри се многу бавни во администрирањето

Заев: Некои министри се многу бавни во администрирањето

ВМРО-ДПМНЕ против државна интервенција во ИВЗ: СДСМ собира поени

ВМРО-ДПМНЕ против државна интервенција во ИВЗ: СДСМ собира поени

Собранието проработе среде претседателски избори, изгласани „законите на Иванов“

Собранието проработе среде претседателски избори, изгласани „законите на Иванов“

Перо Антиќ ја претстави програмата: Нема да дозволам мешање на политика

Перо Антиќ ја претстави програмата: Нема да дозволам мешање на политика

Владата го осудува говорот на омраза, нема да се меша во ИВЗ

Владата го осудува говорот на омраза, нема да се меша во ИВЗ

Законите кои ги врати Иванов повторно пред пратениците

Законите кои ги врати Иванов повторно пред пратениците

Комисијата за односи со верските заедници се чувствува наклеветена од Реџепи

Комисијата за односи со верските заедници се чувствува наклеветена од Реџепи