21 Септември, 2019
0.0186

Македонец настрада во пожар во Италија

Објавено во: Македонија 26 Март, 2019

Пожарникарите во Италија гасејќи пожар во угостителски објект во близината на Кротоне, пронашле мртов маж за кој подоцна е утврдено дека е 49-годишен македонски државјанин, објави порталот „Зум 24“.

Неофицијално македонскиот државјанин бил чувар во ресторанот. На лице место пристигнала полицијата, а екипата на брзата помош констатирала смрт на 49-годишното лице, кој бил познат под името Антонио.

Полицијата истражува како избувнал пожарот.

Можеби ќе ве интересира

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

Денеска е Мала Богородица - Рожденство на Пресвета Богородица

Денеска е Мала Богородица - Рожденство на Пресвета Богородица

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови искази за „Рекет“, платите пораснале

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови искази за „Рекет“, платите пораснале

Продавачка на „Пјер Карден“ повикана на распит за „Рекет“

Продавачка на „Пјер Карден“ повикана на распит за „Рекет“

Талат Џафери го стави ВМРО-ДПМНЕ на тест: Предлог само со уставно име

Талат Џафери го стави ВМРО-ДПМНЕ на тест: Предлог само со уставно име

Обвинение за екс-директорот кој вработил службеничка за протести

Обвинение за екс-директорот кој вработил службеничка за протести

Собранието го одби предлогот да се истражи како се трошеле парите на СЈО

Собранието го одби предлогот да се истражи како се трошеле парите на СЈО

Започна уривањето дивоградби во Охрид

Започна уривањето дивоградби во Охрид