28 Септември, 2022
0.0322

Маж силувал американска туристка во центарот на Париз, јавноста е згрозена

Објавено во: Свет 10 Август, 2022

Добивај вести на Viber

23 годишен маж е приведен за силување на туристка од САД (27) во јавен тоалет во центарот на Париз. Ова ја шокирало париската јавност, која фреквентната област покрај реката Сена ја сметала за безбедна.

Девојката и нејзиното момче биле покрај реката во саботата вечерта, во центарот на туристичкиот кварт на Париз, недалеку од катедралата Нотр Дам, пренесува „Гардијан“.

Во еден часот по полноќ, 27-годишната жена отишла во јавниот тоалет во близина на мостот Луј-Филип. Тоалетот се наоѓа во близина на локали и е дел од новите објекти поставени пред шест години, кога беа забранети автомобили во областа покрај реката.

Локалниот весник „Le Parisien“ објави дека партнерот ја чекал жената во близина на тоалетот, но се загрижил бидејќи таа долго се задржала. Тој се приближил до тоалетот и слушнал плачење, а потоа ја видел својата партнерка.

Чуварите во областа пришле на помош, а полицијата го уапсила мажот, кој живее во населбата Асниер-сур-Сен, во близина на Париз.

Во разговор во полиција човекот го негирал силувањето и рекол дека жената се согласила на сексуален однос.

Жената веднаш е префрлена во болница во Париз. Откако дала изјава во полиција, таа и нејзиниот партнер се вратиле во САД.

foto freepik.com/bedneyimages

Можеби ќе ве интересира

ДАЛИ ВАКВА СУДБИНА ГО ЧЕКА ПУТИН? - што рускиот претседател може да научи преку примерите на брутални смени на власта од времето на СССР

ДАЛИ ВАКВА СУДБИНА ГО ЧЕКА ПУТИН? - што рускиот претседател може да научи преку примерите на брутални смени на власта од времето на СССР

ЈАВНИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ДА РАБОТАТ САМО 35 ЧАСА НЕДЕЛНО - еве која европска држава размислува за оваа мерка, заедно со зголемување на платите

ЈАВНИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ДА РАБОТАТ САМО 35 ЧАСА НЕДЕЛНО - еве која европска држава размислува за оваа мерка, заедно со зголемување на платите

ПАЛАТАТА УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОНИЖИ ХАРИ И МЕГАН - низок удар го продолжува судирот - ДАЛИ Е МОЖНО ДЕКА ОВА ИМ ГО НАПРАВИЈА

ПАЛАТАТА УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОНИЖИ ХАРИ И МЕГАН - низок удар го продолжува судирот - ДАЛИ Е МОЖНО ДЕКА ОВА ИМ ГО НАПРАВИЈА

СИТЕ ТЕОРИИ ЗА ХАВАРИЈАТА НА СЕВЕРЕН ТЕК - има три сценарија и сите три водат до Путин

СИТЕ ТЕОРИИ ЗА ХАВАРИЈАТА НА СЕВЕРЕН ТЕК - има три сценарија и сите три водат до Путин

АНАЛИТИЧАР: Не е едноставно да се разнесе гасовод, но способна војска тоа може да го изведе

АНАЛИТИЧАР: Не е едноставно да се разнесе гасовод, но способна војска тоа може да го изведе

ОКОЛУ 2.000 РУСКИ РЕЗЕРВИСТИ ДОБИЈА ОРУЖЈЕ НА КРИМ - ќе се обучуваат на огнени воени вештини и одат на фронт

ОКОЛУ 2.000 РУСКИ РЕЗЕРВИСТИ ДОБИЈА ОРУЖЈЕ НА КРИМ - ќе се обучуваат на огнени воени вештини и одат на фронт

СЕ ОТВАРА ЛИ НОВ ФРОНТ ВО ВОЈНАТА? По експлозиите на гасоводот расте стравот дека Москва би можела да има нови цели и тоа надвор од Украина

СЕ ОТВАРА ЛИ НОВ ФРОНТ ВО ВОЈНАТА? По експлозиите на гасоводот расте стравот дека Москва би можела да има нови цели и тоа надвор од Украина

ЕКС КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ ЗА ПУТИН, КАЖА -„ЧОВЕК ТРЕБА СЕРИОЗНО ДА ГИ СФАТИ НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ“: Тоа е мудрост, a не знак на слабост

ЕКС КАНЦЕЛАРКАТА МЕРКЕЛ ЗА ПУТИН, КАЖА -„ЧОВЕК ТРЕБА СЕРИОЗНО ДА ГИ СФАТИ НЕГОВИТЕ ЗБОРОВИ“: Тоа е мудрост, a не знак на слабост

„Тоа е голем проблем за нас“: Се огласи Кремљ по нападите дека Русија ги саботирала гасоводите

„Тоа е голем проблем за нас“: Се огласи Кремљ по нападите дека Русија ги саботирала гасоводите