22 Март, 2018
0.0796

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во партијата и се мотивирани. 

„Станува збор за силно мотивирани индивидуи. Луѓето коишто голем дел од својот живот поминале во партиските структури, искусни политичари. Убеден сум дека во периодот што следи, да не бидеме претенциозни, ВМРО-ДПМНЕ брзо ќе застане на здрави нозе“ - рече Мицкоски. 

Се надева дека ќе издејствуваат предвремени избори и ќе формираат Владата. 

Мицкоски рече дека имаат сериозни промени. 

Партиското организирање рече дека е динамичен процес, и понатаму ќе има и нови предлози во Извршниот комитет. 

За Илија Димовски и Антонио Милошоски рече дека се перфектни луѓе и не се исклучува нивно ангажирање понатаму во органите на партијата. 

Мицкоски објасни дека сакаат куќата да ја градат од темели за да дојдат до покривот и најави ажурирање на членството. 

Читајте уште

Ова се имињата кои влегоа во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Можеби ќе ве интересира

Вечерва не се руши „Александар Македонски“, апелираат од Министерство за култура

Вечерва не се руши „Александар Македонски“, апелираат од Министерство за култура

Јанева: СДСМ имаат разговори, но не се со криминално поведение

Јанева: СДСМ имаат разговори, но не се со криминално поведение

Јанева: Не е лесно да се гонат такви моќници кои биле на власт 11 години

Јанева: Не е лесно да се гонат такви моќници кои биле на власт 11 години

Јанева: Ќе докажеме дека обвинетите во случајот „Попис“ го оштетиле буџетот

Јанева: Ќе докажеме дека обвинетите во случајот „Попис“ го оштетиле буџетот

ГРАЃАНИТЕ ЗАГРИЖЕНИ: „Воинот на коњ“ сo кран ќе се тргне од плоштадот?

ГРАЃАНИТЕ ЗАГРИЖЕНИ: „Воинот на коњ“ сo кран ќе се тргне од плоштадот?

Две лица нападнати од кучиња скитници

Две лица нападнати од кучиња скитници

Милошоски: Случајот на СЈО е политички со цел да се дефокусира јавноста

Милошоски: Случајот на СЈО е политички со цел да се дефокусира јавноста

Катимерини пишува дека едно од имињата е прифатено?

Катимерини пишува дека едно од имињата е прифатено?

РУЧЕЦИ, КАФИЊА ИЛИ ПАТУВАЊА: За што најмногу пари трошела власта?

РУЧЕЦИ, КАФИЊА ИЛИ ПАТУВАЊА: За што најмногу пари трошела власта?