14 Јули, 2020
0.0442

МИЛОШОСКИ: Oбвинителството да ги вештачи телефоните на Боки 13 и Заев

Објавено во: Македонија 03 Јуни, 2020

Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција да отвори истрага и да ги вештачи телефоните на Бојан Јовановски, Боки 13, првообвинет во „Рекет“, како и на поранешниот премиер Зоран Заев.

Oва го бараат од ВМРО-ДПМНЕ. 

Антонио Милошоски од  ВМРО – ДПМНЕ, барањето го образложи поради сомнение дека Заев е сооуесник и налогодавач, како што рече во најголемата финансиска афера во Македонија. 

Вчера завршни зборови за „Рекет“ даде екс шефицата на СЈО, Катица Јанева, која кажа дека не е виновна и дека била изманипулирана.  Пресудата ќе биде соопштена на 18 јуни. 

Можеби ќе ве интересира

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Познато како ќе работат базените и плажите

Познато како ќе работат базените и плажите

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти