29 Март, 2020
0.0299

МИСТЕРИОЗНО: Чие е безживотното тело најдено во Шар Планина

Објавено во: Македонија 17 Февруари, 2020

Обдукацијата ќе покаже како настапила смртта и чие е телото најдено во безживотна состојба во Шар Планина.

Имено, во тетовската полициска планинар пријавил безживотно машко тело над селото Вејце и на пат за врвот Кобилица во неделата околу 10:55 часот, а како што навел пријавителот до телото на сега починатиот имало и торба.

Не е познато дали се работи за мигранти, но надлежни екипи направиле увид кој ќе треба наскоро да даде повеќе детали.


Фото:ТВ21

Можеби ќе ве интересира

Две лица починале од Ковид-19 во Македонија, едниот 31-годишник

Две лица починале од Ковид-19 во Македонија, едниот 31-годишник

Филипче најави разрешување на директорката на Охридската болница

Филипче најави разрешување на директорката на Охридската болница

Следете во живо, прес-конференција на министерот Венко Филипче

Следете во живо, прес-конференција на министерот Венко Филипче

Владата објави комуникација помеѓу Мицкоски и Рашковски и демант за наводни провизии од чартерите

Владата објави комуникација помеѓу Мицкоски и Рашковски и демант за наводни провизии од чартерите

Министерот за одбрана Ристовски: Приклучете се на шампионскиот тим, купувајте македонски производи

Министерот за одбрана Ристовски: Приклучете се на шампионскиот тим, купувајте македонски производи

Се зголеми забраната за движење, се зголемија и прекршоците

Се зголеми забраната за движење, се зголемија и прекршоците

Оштетувале табла со новото уставно име на граничниот премин Деве Баир

Оштетувале табла со новото уставно име на граничниот премин Деве Баир

Самир Љума, снимателот на „Медена земја“, во државен карантин

Самир Љума, снимателот на „Медена земја“, во државен карантин

Третиран првиот пациент во ГОБ „8 Септември“ од корона вирус

Третиран првиот пациент во ГОБ „8 Септември“ од корона вирус