17 Јануари, 2019
0.2400

НАПАД НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО ТУРЦИЈА: Од автомобил во движење одекнаа рафали

Објавено во: Балкан 20 Август, 2018

 Врз  американската Амбасада во Анкара утрово околу пет часот по локално време, биле истрелани неколку рафали од бел автомобил во движење, јавија турските локални медиуми.

Како што се соопштува погоден е прозорот на куќичката за обезбедување, а повредени нема.

Полицијата трага по напаѓачот или напаѓачите.

Во овој момент Турција се соочува со криза предизвикана и вложени односни со САД

И Турција и САД си воведоа санкции и дополнителни царини а турската валута - лирата загубил над 35 отсто од вредноста спрема доларот од почетокот на годината

Можеби ќе ве интересира

Ќе го убеди ли Хан Косово да ги повлече таксите за Србија?

Ќе го убеди ли Хан Косово да ги повлече таксите за Србија?

Уште еден сосед се вооружува

Уште еден сосед се вооружува

Владата на Ципрас ја доби довербата на пратениците

Владата на Ципрас ја доби довербата на пратениците

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ: Хрватскиот премиер Пленковиќ тргна да се тепа со пратеник

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ: Хрватскиот премиер Пленковиќ тргна да се тепа со пратеник

ДАЧИЌ ЌЕ МУ ПЕЕ: Но, што ќе јаде Путин во Белград?

ДАЧИЌ ЌЕ МУ ПЕЕ: Но, што ќе јаде Путин во Белград?

(ФОТО) Путин во Србија има село со 12 куќи

(ФОТО) Путин во Србија има село со 12 куќи

Дачиќ само што не се степал со овој политичар

Дачиќ само што не се степал со овој политичар

ЛАВРОВ ПРАШУВА: Легитимна ли е промената на уставното име на Македонија?

ЛАВРОВ ПРАШУВА: Легитимна ли е промената на уставното име на Македонија?

КОЈ ЌЕ ГО ЧУВА ВО СРБИЈА: Обрач од руски „духови“ - утре од агентите на Путин може да купите и овошје а да не сте свесни

КОЈ ЌЕ ГО ЧУВА ВО СРБИЈА: Обрач од руски „духови“ - утре од агентите на Путин може да купите и овошје а да не сте свесни