06 Февруари, 2023
0.0198

НОВА СНИМКА ОД ЦРНИОТ ПАНТЕР: Властите уште трагаат по него, граѓаните го објавуваат на социјалните мрежи

Објавено во: Балкан 26 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Избеганиот пантер, кој неодамна внесе страв во коските на жителите на неколку села кај Апатин, денеска наводно бил забележан дури до Фекетиќ на 80 километри!

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа големо црно животно налик на пантер како трча покрај нива. Видеото е снимено утрово од тракторист за време на земјоделски работи.

Да потсетиме, на 12 ноември, ѕверот беше забележан во непосредна близина на Бања Јануковиќ, кога еден од гостите сними големо црно животно од тераса на хотел. После тоа, со помош на дрон со термичка камера, чуварите на играта пребарале неколку стотици хектари од површината под шумата, но безуспешно.

Можеби ќе ве интересира

Македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ и натаму стои искршен во Благоевград, градоначалникот вели дека е соба за провоцирање

Македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ и натаму стои искршен во Благоевград, градоначалникот вели дека е соба за провоцирање

(ВИДЕО) Копаоник е отсечен, а отворањето на најдолгата стаза е одложено

(ВИДЕО) Копаоник е отсечен, а отворањето на најдолгата стаза е одложено

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

Силно невреме однесе жртва во Хрватска

Силно невреме однесе жртва во Хрватска

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Без струја се 25.000 луѓе

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Без струја се 25.000 луѓе

ПРИШТИНА ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕЈТИН ОД СРБИЈА: Нареди итно повлекување од рафтовите

ПРИШТИНА ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕЈТИН ОД СРБИЈА: Нареди итно повлекување од рафтовите

Сијарто до Америка: Никој oд надвор не може да ни каже како да живееме

Сијарто до Америка: Никој oд надвор не може да ни каже како да живееме

Вучиќ потврди дека Албанци изболе млад Србин во Витина

Вучиќ потврди дека Албанци изболе млад Србин во Витина