22 Мај, 2019
0.0200

Од 405, гласале 408 во Ѓорче Петров

Објавено во: Македонија 22 Април, 2019

Државната изборна комисија донесе одлука за разрешување и дисциплински мерки против надзорната комисија на избирачкото место 2564 во општина Ѓорче Петров. 

ДИК истакна дека во гласачката кутија имало три гласачки ливчиња повеќе од вкупниот број гласачи, односно од 405 евидентирани гласачи имало дури 408 во кутијата. ДИК најавува дека нема да се гласа на ова избирачко место, но ќе биде избрана нова комисија.Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција