19 Февруари, 2019
0.3025
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

ОГЛАСИ: Вработуваат Влада, Собрание, КХВ но и приватни фирми

Објавено во: Економија 12 Февруари, 2019

Доколку сте во потрага по работа, во соработка со Факултети ви пренесуваме неколку огласи за работа.

Покрај вработувањата во приватниот сектор вработуваат и државни институции ама и владата.

*Вработување во Комисија за хартии од вредност на Република Македонија -Целиот оглас читајте го тука.

*Вработување во Влада на Република Македонија - Секретаријат за законодавство - детали за овој оглас може да најдете овде.

*Оглас за вработување во Македонски Телеком АД Скопје - Оглас за ангажирање во Македонски Телеком АД Скопје Служба за сајбер безбедност и заштита на податоци во Сектор за ИТ во Област на Главниот директор за техника и ИТ  - аплицирајте тука.

*Оглас за пракса со можност за вработување - MASAC solution е инженерско биро за решавање на мехатронички проблеми од различни области и нуди пракса за машински инженери-повеќе за овој оглас најдете на овој линк.

*Сообранието на Р. Македонија распишува јавен оглас за избор на три члена - детали за овој оглас има тука.

Можеби ќе ве интересира

„ПАДНА“ ДОГОВОР: Поевтин роаминг ќе имаме со Грција

„ПАДНА“ ДОГОВОР: Поевтин роаминг ќе имаме со Грција

Ќе ги позлати ли ЕЛЕМ машините за ископ во РЕК Битола?

Ќе ги позлати ли ЕЛЕМ машините за ископ во РЕК Битола?

За десет дена ќе се знае кој ќе биде универзален снабдувач на струја во Македонија

За десет дена ќе се знае кој ќе биде универзален снабдувач на струја во Македонија

КОКА КОЛА ДАДЕ 260 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА „БАМБИ“: Сега го “мерка“ и „Књаз Милош“

КОКА КОЛА ДАДЕ 260 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА „БАМБИ“: Сега го “мерка“ и „Књаз Милош“

Заев на средба со 40 бизнисмени

Заев на средба со 40 бизнисмени

Најсеверниот град во светот има најповолни станови, никој не ги сака: Исланд на раб на криза

Најсеверниот град во светот има најповолни станови, никој не ги сака: Исланд на раб на криза

УТРИНСКИ ФОКУС: Поскапе бензинот, ЕЛЕМ пиша-бриша тендери, нафтени резерви

УТРИНСКИ ФОКУС: Поскапе бензинот, ЕЛЕМ пиша-бриша тендери, нафтени резерви

Србија има уште за враќање долг на Косово

Србија има уште за враќање долг на Косово

Зошто ЕЛЕМ ги поништи досегашните тендери, и ќе го чека тој во април?

Зошто ЕЛЕМ ги поништи досегашните тендери, и ќе го чека тој во април?