23 Јануари, 2020
0.0184

Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава

Објавено во: Економија 22 Октомври, 2019

Нов пад на цената на бензините се случи со одлуката на РКЕ.

За 1,5 денари поевтино од ноќеска на полноќ а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за  68,50 денари за литар  додека пак поевтино ќе се точи и ЕУРОСУПЕР БС – 95 за кој е одлучено цената да се намали еден денар и тој дериват да чини 66,50 денари по литар.

Од друга страна цените на дизелот осѕануваат непроменети, а исто така и на екстра лесното масло за домаќинство

Во следните седум дена возачите ќе точат бензини поевтини од денар до денар и пол.

Можеби ќе ве интересира

Стручноста на учениците роб на системот: Практична работа по само два часа во денот

Стручноста на учениците роб на системот: Практична работа по само два часа во денот

Извршителка наплати 310.000 евра од два инспекторати и општина за смртта на тројцата угледни стружани во 2010

Извршителка наплати 310.000 евра од два инспекторати и општина за смртта на тројцата угледни стружани во 2010

ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ: Просечната плата постојано расте!

ЗАЕВ СЕ ПОФАЛИ: Просечната плата постојано расте!

Кој заработува 92.000 денари бруто плата во Македонија?

Кој заработува 92.000 денари бруто плата во Македонија?

Народната банка потпиша меморандум за соработка со Комисијата за заштита на конкуренцијата

Народната банка потпиша меморандум за соработка со Комисијата за заштита на конкуренцијата

Колку заработуваат Македонците, а колку Словенците?

Колку заработуваат Македонците, а колку Словенците?

ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР: Што ќе се случи со ГА-МА

ВЛАДАТА ЌЕ ГО ИМА КОНЕЧНИОТ ЗБОР: Што ќе се случи со ГА-МА

Тргнат банерот со „северномакедонска“ кујна на саемот во Берлин

Тргнат банерот со „северномакедонска“ кујна на саемот во Берлин

Од Министерство за економија префрлаат: Владата треба да потпишува за ГА-МА

Од Министерство за економија префрлаат: Владата треба да потпишува за ГА-МА