21 Јули, 2019
0.0333

Ова се последните фотографии на Мира Марковиќ-сопругата на Милошевиќ која почина

Објавено во: Балкан 15 Април, 2019

Последните фотографии на Мира Марковиќ за српските медиуми ги објави Курир, кој минатата година во февруари објави и ексклузивна исповед на сопругата на екс претседателот Слободан Милошевиќ.

Во текот на вчерашниот ден одекна веста дека Мирјана починала во Русија во 77 година од животот.

Причината била воспаление на белите дробови.

Таа беше југословенска и српска докторка по социологија, политичарка, и сопруга на поранешниот претседател на Сојузна Република Југославија Слободан Милошевиќ.

Фотографиите може да ги видите тука.

Можеби ќе ве интересира

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

ВЕСЕЛИ: Неизбежни се избори во Косово, ДПК е подготвена

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

Власта и опозицијата во Косово со поддршка за Харадинај

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА: Се трага по седум луѓе, меѓу кои има и четири деца

ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА: Се трага по седум луѓе, меѓу кои има и четири деца

ОДИ ВО ХАГ: Харадинај повеќе не е премиер на Косово

ОДИ ВО ХАГ: Харадинај повеќе не е премиер на Косово

(ВИДЕО) Десетина луѓе биле заглавени во лифтови, еве како се тресеше Aтина

(ВИДЕО) Десетина луѓе биле заглавени во лифтови, еве како се тресеше Aтина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава