18 Март, 2019
0.2410
    ALK 8333.36    -0.2%     GRNT 829    0%     KMB 5700    -0.01%     MERM 2100    2.04%     MPT 52028.57    -0.18%     MTUR 5100    0.02%     REPL 76000    0.66%     STB 1199    -0.08%     TKVS 5384.38    0.64%

Oвие професии се најбарани во Русија

Објавено во: Финансии 15 Февруари, 2019

Во 49 региони во Русија се бараат возачи, во 38 се бараат готвачи, медицински сестри во 31 регион, продавачи во 29 и ИТ стручњаци во 27 региони. 

Се бараат и лекари, во 22 области, шивачи во 21, инженери во 19 и механичари во 18 области, исто како и заварувачи. 

На секои шест понудени работни места, во просек доаѓа по еден невработен со искуство. 

Се бараат квалификувани, но и работници со средно образование.

Овој список на професии кои се бараат во Русија го направија тим од експерти. 

Можеби ќе ве интересира

Исплатлив бизнис: Со оваа овошка може да заработите чудо пари

Исплатлив бизнис: Со оваа овошка може да заработите чудо пари

Ангеловска-Бежоска на седма средба на гувернерите од регионот

Ангеловска-Бежоска на седма средба на гувернерите од регионот

OВА Е ПЛАТА: Заработуваат над милион евра годишно

OВА Е ПЛАТА: Заработуваат над милион евра годишно

Новиот директор на Светска банка „ќе скенира“ во Македонија

Новиот директор на Светска банка „ќе скенира“ во Македонија

СОВЕТИ ОД ИСКУСНИТЕ: Како да се „испазарите“ за поголема плата

СОВЕТИ ОД ИСКУСНИТЕ: Како да се „испазарите“ за поголема плата

(ВИДЕО) Берлинска компанија рециклира кафе и од него прави шолји

(ВИДЕО) Берлинска компанија рециклира кафе и од него прави шолји

Oва се најбогатите жени во светот

Oва се најбогатите жени во светот