25 Јуни, 2019
0.0197

„Падна“ договор меѓу Заев и БЕСА

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2019

Премиерот Зоран Заев и лидерот на БЕСА, Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на БЕСА.

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов попладнево изјави дека е постогнат договор со БЕСА, со што е обезбедено парламентарно мнозинство за уставните измени.

Костадинов не сакаше да изнесува детали што точно е договорено. 

Во Собранието треба да почне седницата за уставните измени. 

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aкција во Љуботен - што заплени полицијата?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Aкција во Љуботен - што заплени полицијата?

ЛИСТА НА НАЈМИРОЉУБИВИ ЗЕМЈИ: На кое место се наоѓа Македонија?

ЛИСТА НА НАЈМИРОЉУБИВИ ЗЕМЈИ: На кое место се наоѓа Македонија?

ГРЕКО има забелешки и за работата на СЈО

ГРЕКО има забелешки и за работата на СЈО

Колкава штета е направена на буџетот со нелегалниот увоз на тутун?

Колкава штета е направена на буџетот со нелегалниот увоз на тутун?

Груби се повлече од Комисијата за селекција на кадри од УБК

Груби се повлече од Комисијата за селекција на кадри од УБК

Пустош на нивите во Канатларци по силното невреме

Пустош на нивите во Канатларци по силното невреме

(ВИДЕО) КРВАВА ТЕПАЧКА ВО СТРУГА: Со шипки е уништен автомобил

(ВИДЕО) КРВАВА ТЕПАЧКА ВО СТРУГА: Со шипки е уништен автомобил

Столтенберг има временска рамка во која очекува Македонија да се приклучи на НАТО

Столтенберг има временска рамка во која очекува Македонија да се приклучи на НАТО

Пендаровски за „Шпигел“ открива дали Македонија има план Б

Пендаровски за „Шпигел“ открива дали Македонија има план Б