29 Јануари, 2020
0.0164

Паѓа цената на бензинот, а како ќе се продава дизелот по полноќ

Објавено во: Економија 10 Декември, 2019

Во следните седум дена возачите ќе полнат резервоари со бензин поевтин за 1,5 денар.

Ова станува јасно од одлуката на регулаторното тело согласно која ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 67, а додека ЕУРОСУПЕР БС-98 – 69 денари за литар.

Дизелот пак овој понеделник не трпи промени во цените, е се продава како и во претходните седум дена односно за 61,5 денари по литар.

50,5 денари за литар ќе се продава Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) .

Мазутот од полноќ ќе бележи скок на цената и ќе чини 34,478 денари.

Можеби ќе ве интересира

Брегу: Одливот на „мозоци“ е најголем предизвик за Западен Балкан

Брегу: Одливот на „мозоци“ е најголем предизвик за Западен Балкан

ЌЕ ОДАТ ВО ИСТОРИЈАТА: ЕК планира да се „спаси“ од монетите од еден и два евро-цента

ЌЕ ОДАТ ВО ИСТОРИЈАТА: ЕК планира да се „спаси“ од монетите од еден и два евро-цента

УТРИНСКИ ФОКУС: Колку се заработува од бизнисот со технички преглед на возилата

УТРИНСКИ ФОКУС: Колку се заработува од бизнисот со технички преглед на возилата

Бранко Азески: Костал е надеж за охриѓани

Бранко Азески: Костал е надеж за охриѓани

Од Стефанова „и се крена“ косата, како ќе помине Катица по сведочењето на Рустеми

Од Стефанова „и се крена“ косата, како ќе помине Катица по сведочењето на Рустеми

Која компанија прави најмногу пари од бизнисот со технички преглед

Која компанија прави најмногу пари од бизнисот со технички преглед

ЦЕНИТЕ ПАДНАА: Еве колку ќе плаќате за бензини и дизел неделава

ЦЕНИТЕ ПАДНАА: Еве колку ќе плаќате за бензини и дизел неделава

Капиталните проекти останаа жртви на политика и желби

Капиталните проекти останаа жртви на политика и желби

Има пари во бизнисот со технички преглед на возила, кој колку заработува?

Има пари во бизнисот со технички преглед на возила, кој колку заработува?