04 Април, 2020
0.0298

ПО НЕСРЕЌАТА ВО РОМАНОВЦЕ: Утре ден на жалост во Куманово

Објавено во: Македонија 24 Февруари, 2020

Членовите на Советот на Општина Куманово денеска едногласно одлучија утре да биде прогласен ден на жалост на територијата на Општина Куманово. 

Утре ќе бидат прекинати сите културни активности и манифестации во општината, а знамињата ќе бидат спуштени на половина копје.

Почит кон загинатите во селото Романовце, членовите на Советот, на предлог на градоначалникот, Максим Димитриевски оддадоа со минута молчење.

Во семејната куќа во Романовце, вчера при пожар од експлозијата на плинската боца починаа четири лица, од кои три деца на возраст од осум, девет и единаесет години. Состојбата на тројца пациенти кои се во болница е критична.

Можеби ќе ве интересира

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Полициски час: Приведени 28 лица

Полициски час: Приведени 28 лица

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

Филипче: Чувајте се колеги!

Филипче: Чувајте се колеги!

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци