18 Ноември, 2019
0.0221

Полициска акција утрово во село Љуботен, се претресуваат куќи и се бара илегален тутун

Објавено во: Македонија 25 Јуни, 2019

Фото: Независен

Полициски сили утрово упаднале во неколку куќи во селото Љуботен од Скопска Црна Гора и се бара тутун за виткање кој бил наменет за продажба на црно.

Целото село е блокирано, а многу куќи од 5 часот наутро се претресени, јавува „Независен“. Жителите велат дека тутунот што го обработуваат. им е единствена егзистенција.

Во моментот, трае полициската акација во повеќе куќи, а како што се тврди, службите имале список за претрес.


Можеби ќе ве интересира

Шилегов: ЕБОР ќе го финансира садењето на новите јапонски цреши

Шилегов: ЕБОР ќе го финансира садењето на новите јапонски цреши

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

Минимална казна затвор за таткото на Боки13

РАБОТИ КАКО ПЕКАР НА ГРЧКИ ОСТРОВ - за Грујовски во среда втора пресуда

РАБОТИ КАКО ПЕКАР НА ГРЧКИ ОСТРОВ - за Грујовски во среда втора пресуда

Тимоние: Прво ќе се консултираме за предлозите со земјите-членки

Тимоние: Прво ќе се консултираме за предлозите со земјите-членки

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

Денеска пресуда за таткото на Боки 13

„Фактор“ злоупотребен со измислен наслов

„Фактор“ злоупотребен со измислен наслов

ШТО ЌЕ БИДЕ СО ЗАПАДЕН БАЛКАН: Министрите за ЕУ ќе носат одлука за политиката на проширување

ШТО ЌЕ БИДЕ СО ЗАПАДЕН БАЛКАН: Министрите за ЕУ ќе носат одлука за политиката на проширување

Се запали просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

Се запали просторија во Лешочкиот манастирски комплекс

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев вети 50 отсто места за жените на листите, Мицкоски порача дека ќе ги засукаат ракавите

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев вети 50 отсто места за жените на листите, Мицкоски порача дека ќе ги засукаат ракавите