16 Јули, 2019
0.0180

На каков мобилен зборува Заев?

Објавено во: Македонија 11 Јули, 2019

По наседнувањето на пренковите од страна на руските комичари и потврдата на Зоран Заев дека често се служи со неофицијална комуникација со колегите од странство, премиерот го покажа својот смартфон Samsung Galaxy S10 Plus кој доаѓа со безбедносниот систем Knox, објави „Телефони“

Познавачите велат дека ваквиот смартфон може да ги одбие несаканите упади во комуникацијата. Knox системот за безбедност и енкрипција на Samsung нуди дополнителна заштита на оперативниот систем и прави проверка на самиот код па така се смета дека е посигурен од вообичаените Android смартфони кои немаат ваков дополнителен слој на заштита. 

Сепак, Заев  вели дека не станува збор за нарушување на безбедноста на неговиот смартфон, туку снимање на разговорот од страната на двајцата руски шегаџии. 

Можеби ќе ве интересира

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Боки 13 во Шутка: Одреден му е притвор

Одземен е телефонот на Катица Јанева

Одземен е телефонот на Катица Јанева

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

(ВИДЕО) Полицијата влезе и во 1 ТВ

Претрес во домот на Јанева?

Претрес во домот на Јанева?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Што содржи новата „бомба“ која ја објави Ел Чека?

Се врши претрес во домот на Јовановски

Се врши претрес во домот на Јовановски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

ФОКУС НА ДЕНОТ: Уапсен Боки 13, Јанева си даде оставка

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Богоевски: Одговорност за сите, вклучувајќи ги и оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

Се стресе мало гратче на Истокот

Се стресе мало гратче на Истокот