11 Ноември, 2019
0.0206

Познат Скопјанецот кој ќе биде газда на 1ТВ

Објавено во: Македонија 16 Октомври, 2019

Извесен Богдан Дамјановски е новиот сопственик на 1ТВ, пренесуваат дел од медиумите.

Како што се наведува, се работи за 77 годишен Скопјанец, кој живее во скопската населба Кисела вода .

Тој во Управата за јавни приходи (УЈП) фигурира како нов сопственик на телевизијата телевизијата на Бојан Јовановски.

Сепак во Централниот регистар се уште не е направена официјална промена за сопствеништвото на фирмата која е соптвеник на телевизијата.

Вчера пак од УЈП соопштија дека пред нив се појавило физичко лице кое се претставило како нов сопственик на 1ТВ.

 Ова го потврди УЈП, а истото се случило кога се чешлала документацијата на телевизијата во сметководственото биро. Од таму не сакаат да го откријат идентитетот, освен дека се работи за физичко лице, а не за правен сублект.

Управата за јавни приходи соопшти и дека ќе поднесе кривични пријави против Бојан Јовановски - Боки 13, како претседател на Меѓународниот сојуз, против татко му Миле Јовановски, кој е управител на БМЈ, фирмата основач на 1ТВ, Јасна Мандиќ која е управител на 1ТВ и управителот на Томато продукција. Тие затаиле данок од над 20 милиони денари.

Можеби ќе ве интересира

„ЦРНА ТРОЈКА“: Многу високо аерозагадување во три града

„ЦРНА ТРОЈКА“: Многу високо аерозагадување во три града

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски замина на средба со Макрон, се покачуваат платите во здравството

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пендаровски замина на средба со Макрон, се покачуваат платите во здравството

ОТВОРЕН И ИСКРЕН ДО СРЖ И СЕ ЗА „ВРБА“: Ексклузивно интервју со Милчо Манчевски

ОТВОРЕН И ИСКРЕН ДО СРЖ И СЕ ЗА „ВРБА“: Ексклузивно интервју со Милчо Манчевски

СЕ ШВЕРЦУВА ДУРИ И АРОМА ЗА НАРГИЛЕ - Царината заплени разни стоки

СЕ ШВЕРЦУВА ДУРИ И АРОМА ЗА НАРГИЛЕ - Царината заплени разни стоки

Кочанскиот загадувач доби клуч на врата од 30 дена

Кочанскиот загадувач доби клуч на врата од 30 дена

Премиерот Заев се исплашил за својот живот за време на собраниските насилства

Премиерот Заев се исплашил за својот живот за време на собраниските насилства

ШОКАНТНА ПРЕСВРТНИЦА - возач од Дурмотурс сега не се сеќава дека се местела брзината

ШОКАНТНА ПРЕСВРТНИЦА - возач од Дурмотурс сега не се сеќава дека се местела брзината

Министрите смируваат по завршената анализа: Супстанцата од ОХИС не испарила во воздухот

Министрите смируваат по завршената анализа: Супстанцата од ОХИС не испарила во воздухот

Засадени дрвца во Чаир украдени по само една ноќ

Засадени дрвца во Чаир украдени по само една ноќ