28 Март, 2020
0.0347

ПРАТЕНИЦИТЕ СО ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ: Спомнаа „прав“ пат со кривини, но и кој ќе заврши на буништето на историјата

Објавено во: Македонија 16 Февруари, 2020

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. 

Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да го бираат „правиот“ пат на екс премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев со многу кривини. 

Јован Митревски од СДСМ се заблагодари на сите колеги за соработката и нагласи дека Македонија сега е лидер во регионот, затоа што земјата повеќе не е изолирана. 

Крсто Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ рече дека Заев ќе заврши на буништето на историјата. 

Се обрати и собранискиот спикер, Талат Џафери во име на пратеничката група на ДУИ, при што кажа дека го реализирале ветеното за албанскиот јазик. Рече дека во своето работење се воделе од стратешките цели на оваа земја. 

Можеби ќе ве интересира

Стевчо Јакимовски со погрдни зборови по Горазд Чомоски по интервјуто со Мицкоски, ЗНМ со осуда

Стевчо Јакимовски со погрдни зборови по Горазд Чомоски по интервјуто со Мицкоски, ЗНМ со осуда

Заев: Избори во јули, август не е возможно

Заев: Избори во јули, август не е возможно

Помпео: Во понеделник знамето на Македонија за прв пат пред седиштето на НАТО

Помпео: Во понеделник знамето на Македонија за прв пат пред седиштето на НАТО

Османи: Ако треба ќе најдеме преговарач што е технички, непартиски

Османи: Ако треба ќе најдеме преговарач што е технички, непартиски

СТРАВ ОД КОРОНАВИРУС: Од Скопје заминале во викендички во Винце

СТРАВ ОД КОРОНАВИРУС: Од Скопје заминале во викендички во Винце

ПРИКАЗ ПО ОПШТИНИ: Во Карпош има најмногу заболени од Ковид 19

ПРИКАЗ ПО ОПШТИНИ: Во Карпош има најмногу заболени од Ковид 19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија влезе во НАТО, за Шекеринска денот ќе остане во историјата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија влезе во НАТО, за Шекеринска денот ќе остане во историјата

ФОТОГАЛЕРИЈА: Граѓаните никаде не одат без маски

ФОТОГАЛЕРИЈА: Граѓаните никаде не одат без маски

Шекеринска: Влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе

Шекеринска: Влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе