29 Ноември, 2021
0.0253

Радев загубил стотици илјади гласови на претседателските избори

Објавено во: Балкан 22 Ноември, 2021

Одѕивот покажува дека Румен Радев изгубил стотици илјади гласови во однос на довербата што ја доби пред 5 години. Вакво мислење за БНР искажал лидерот на „Преродба“ Костадин Костадинов, кој исто така беше кандидат за претседател на Бугарија.

Според него, претседателот Радев,кој победи со двојно повеќе гласови на претседателските избори, ја продолжува политиката на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов и работи против националните интереси на Бугарија.

„Ова мора да биде главниот заклучок за него, тој во пракса изгуби многу гласови, само поради неговата политика во последните неколку месеци, особено кога ја земај привремената власт“, истакна тој.

Костадинов рече дека се зависи од американскиот амбасадор Херо Мустафа - „што и да му каже, ќе направи“.

Лидерот на „Преродба“ нагласи дека се видело дека бугарскиот претседател назначува луѓе кои биле понудени од американската амбасада.


Можеби ќе ве интересира

Во силно невреме во Истанбул загинаа 4 лица, а 38 се повредени

Во силно невреме во Истанбул загинаа 4 лица, а 38 се повредени

Над половина метар снег ја парализираше Словенија

Над половина метар снег ја парализираше Словенија

Дали децата треба да примат трета доза од вакцината?

Дали децата треба да примат трета доза од вакцината?

СИНОЌА ИМАЛО ПЕТ КИЛОМЕТРИ КОЛОНА НА АВТОПАТОТ СТРУМА - по страотната несреќа со македонскиот автобус, сообраќајот се уште не е обновен

СИНОЌА ИМАЛО ПЕТ КИЛОМЕТРИ КОЛОНА НА АВТОПАТОТ СТРУМА - по страотната несреќа со македонскиот автобус, сообраќајот се уште не е обновен

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен