23 Октомври, 2019
0.0203

Растат цените на нафтата, два фактори доведоа до нејзин бум

Објавено во: Финансии 08 Јули, 2019

Цените на нафтата денеска пораснаа поради ескалација околу нуклеарната програма на Иран. 

Но, има и подобри резултати за вработеноста во САД од тоа што се очекуваше. 

Нафтата брент поскапе за 34 центи на 64,57 долари за барел. 

Но, американската лесна нафта WTI поскапе за 18 центи на 57,69 долари. 

Во јуни имало голема вработеност во САД, и тоа одеше во прилог на цената на нафтата. 

Можеби ќе ве интересира

Скопјани дале 3,5 милиони евра за „вечен живот“

Скопјани дале 3,5 милиони евра за „вечен живот“

Компанијата „Певец“ продава земјиште во Македонија

Компанијата „Певец“ продава земјиште во Македонија

Владата на Заев до сега со три заеми, една еврообврзница и со огромен кредит на повидок

Владата на Заев до сега со три заеми, една еврообврзница и со огромен кредит на повидок

Октомври, месецот на штедење идеален да почнете да размислувате за посигурни пензионерски денови

Октомври, месецот на штедење идеален да почнете да размислувате за посигурни пензионерски денови

МИНИМАЛЕЦ ОД 14.500 ДЕНАРИ - посреќни работници, скептични газди - треба ли уште еднаш да се „премери“

МИНИМАЛЕЦ ОД 14.500 ДЕНАРИ - посреќни работници, скептични газди - треба ли уште еднаш да се „премери“

МФ: Со денешната редовна аукција Министерството за финансии сервисира стари долгови од пред 5 години

МФ: Со денешната редовна аукција Министерството за финансии сервисира стари долгови од пред 5 години