22 Август, 2019
0.0175

СЕ ТРЕСЕА ЗГРАДИ: Силен земјотрес ја вознемири оваа земја

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2018

Силен земјотрес со jaчина од 5,2 степени според Рихтер е почувствуван во турската провинција Анталија. Луѓето гледале како се тресат зградите.

Земјотресот е почувствуван утрово во 6.20 часот. 

Епицентарот на земјотресот бил на 50 км. од брегот кај местото Текирова во провинцијата Анталија, во морето на длабочина од 58,8 км соопшти Американскиот завод за геолошки истражувања.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Во Загреб од удар на гром се запалија куќи

(ВИДЕО) Во Загреб од удар на гром се запалија куќи

Мицотакис има услов за Албанците ако сакаат да влезат во ЕУ

Мицотакис има услов за Албанците ако сакаат да влезат во ЕУ

РАСПУШТЕНО КОСОВСКОТО СОБРАНИЕ: Предвремени парламентарни избори на почетокот на октомври

РАСПУШТЕНО КОСОВСКОТО СОБРАНИЕ: Предвремени парламентарни избори на почетокот на октомври

Вучиќ: Србија е подготвена за дијалог со Приштина, но тие треба да ги укинат таксите

Вучиќ: Србија е подготвена за дијалог со Приштина, но тие треба да ги укинат таксите

Помпео ја охрабри Србија да се фокусира на продолжување на дијалогот со Косово

Помпео ја охрабри Србија да се фокусира на продолжување на дијалогот со Косово

Каде вплови јахтата на Тито?

Каде вплови јахтата на Тито?

Колку луѓе загинаа во хеликоптерската несреќа во Грција?

Колку луѓе загинаа во хеликоптерската несреќа во Грција?

Во близина на грчки остров се урна хеликоптер

Во близина на грчки остров се урна хеликоптер

Западнонилската треска зема живот во соседството

Западнонилската треска зема живот во соседството