21 Септември, 2020
0.0565

Штипјанец болен од корона вирусот се шетал низ градот

Објавено во: Македонија 30 Март, 2020

Штипјанец заболен од корона вуросот се шетал низ градот по враќањето од Англија и не ги почитувал мерките за самоизолација, објави 24 Вести.

Епидемуилозите не го нашле дома, случајот го пријавиле во полиција, а откако го затекнале го тестирале по што се покажал како позитивен на тестот. МВР соопшти дека ќе биде изработен казнен налог

97-мина до сега потпишале согласност за самоизлоцаија, а од вчера има 6 нови случаи заболени во Штип. Сите заболени се на домашно лекување, освен еден маж кој е во болницата во Штип

Од 14 заболени, 10 се поврзани со 4-годишното заболено девојче повратник од Англија


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

Ковид -19 се појави и во кумановската градинка

Ковид -19 се појави и во кумановската градинка

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Починаа 7 лица, а има и нови 45 заразени

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Починаа 7 лица, а има и нови 45 заразени

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЦА - дали полицијата ги брка крадците на мртовецот

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЦА - дали полицијата ги брка крадците на мртовецот

ШТО ИМ Е ПОЕНТАТА - Влегоа во Парламентот во коалиција со СДСМ, сега пратениците на БЕСА ќе бидат независни

ШТО ИМ Е ПОЕНТАТА - Влегоа во Парламентот во коалиција со СДСМ, сега пратениците на БЕСА ќе бидат независни

ИМАШЕ САМО 22 ГОДИНИ: Moмче од Свети Николе почина од коронавирусот

ИМАШЕ САМО 22 ГОДИНИ: Moмче од Свети Николе почина од коронавирусот