24 Мај, 2019
0.0282

ШТО СЕ СЛУЧУВА: Блокирани патните правци кон северот на Косово

Објавено во: Балкан 11 Март, 2019

Косовските полициски сили повлекле дел од пограничните единици на премините кон Македонија и Албанија и тие припадници сега се распоредени на северот на Косово, пишува српски Телеграф

Според белградските медиуми КПС  ќе имат само една задача, а тоа е блокада на алтернативните патишта кои водат од централна Србија кон северот на Косово.

Порталот наведува дека акцијата се поврзува, дури и со тајните списоци за „влијателни Срби“, против кои се подготвуваат обвиненија.

фото Телеграф.рс

Можеби ќе ве интересира

Ципрас: Се е можно ако СИРИЗА загуби в недела

Ципрас: Се е можно ако СИРИЗА загуби в недела

ОВА ГО ИМА ВО РЕГИОНОТ: На работа може да се дојде во пижами

ОВА ГО ИМА ВО РЕГИОНОТ: На работа може да се дојде во пижами

СО НЕГО УПРАВУВААТ ЖЕНИТЕ: Постои град каде живее само еден маж

СО НЕГО УПРАВУВААТ ЖЕНИТЕ: Постои град каде живее само еден маж

Ивица Дачиќ за малку избегнал терористички напад

Ивица Дачиќ за малку избегнал терористички напад

Ципрас: Сега ние сме единствените што имаме аеродром и универзитет „Македонија“

Ципрас: Сега ние сме единствените што имаме аеродром и универзитет „Македонија“

Бугарите и Романците од јуни слободно ќе може да влегуваат, работат и отвораат бизнис во Швајцарија

Бугарите и Романците од јуни слободно ќе може да влегуваат, работат и отвораат бизнис во Швајцарија

„Вашингтон пост“: ЕУ излажа, а владите и народите во регионот се бесни

„Вашингтон пост“: ЕУ излажа, а владите и народите во регионот се бесни

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК ВО РЕГИОНОТ: Квадрат чини 5.000 евра

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК ВО РЕГИОНОТ: Квадрат чини 5.000 евра

ДОШЛЕ ПО РАБОТА: Се создаде бразилска колонија во регионот?

ДОШЛЕ ПО РАБОТА: Се создаде бразилска колонија во регионот?