04 Август, 2020
0.0383

СНЕГ НА БАЛКАНОТ: Во две земји на планините има покривка

Објавено во: Балкан 26 Мај, 2020

Снег падна денеска на планини во Србија и БиХ. 

Медиумите од регионот пишуваат дека на Копаоник заврна снег.

На социјалните мрежи се појавија и фотографии дека снег има на планината Безовица.

Инаку за утре метеоролозите прогнозираат променливо облачно време, а на високите планини и провејување на слаб снег.

Снегот на планината Јахорина во БиХ, според извештаите на метеоролозите, започнал да паѓа од осум часот утрово, кога температурата изнесувала два степени.

Денес регионот го зафати невреме. 


Освен во Србија и Хрватска, силно невреме имаше и во Грција, каде една жена почина од удар на гром. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

(ВИДЕО) ГРAД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ: Невреме во три хрватски градови

Авион се урна врз зграда во грчко село

Авион се урна врз зграда во грчко село

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Ова е првата хрватска ИТ фирма која достигна вредност од милијарди долари

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

Грците уапсија туристи кои не ги почитувале мерките

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Не го чекаме кандидатот за вакцина, туку онаа што може да се користи, вели Кон

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

АКЦИЈА НА ЕВРОПОЛ И ИНТЕРПОЛ: Македонско вино се продавало во шишиња со хрватски етикети

Дали Косово тајно се вооружува?

Дали Косово тајно се вооружува?