22 Ноември, 2019
0.0258

СРБИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Еве како ќе се спасуваат од километарските колони на границите

Објавено во: Балкан 21 Април, 2019

За изградба и реконструкција на нови гранични премини во Србија се потребни над 19,3 милиони евра.

Целта на оваа инвестиција е да се надмине проблемот со долгото задржување на границите, посебно на тешко товарните возила кога ја напуштат Србија или пак за нивниот влез во некоја од Европските земји, пренесуваат српските портали.

Сликите од километарските колони од терен често создаваат впечаток дека српските царинарници не работат доволно брзо, што, не е точно, вели Веселин Милошевиќ, заменик-директор на Царинската управа на Србија.


Можеби ќе ве интересира

Ученичка раскажа како професорот го совладал напаѓачот во српското училиште

Ученичка раскажа како професорот го совладал напаѓачот во српското училиште

Вучиќ: Зборував со Заев дека нема да има отворање нa преговори, а тој ме уверуваше дека му ветиле

Вучиќ: Зборував со Заев дека нема да има отворање нa преговори, а тој ме уверуваше дека му ветиле

МАЖ ПУКАЛ СО ПУШКА: Спречена заложничка драма во српско училиште

МАЖ ПУКАЛ СО ПУШКА: Спречена заложничка драма во српско училиште

Борисов има едно барање - да се прекине со антибугарската реторика

Борисов има едно барање - да се прекине со антибугарската реторика

ТЕСТ ЗА НАРКОТИЦИ, ПА ВЛЕЗ ВО АВТОБУС: Во Словачка работат 20.000 Срби, ова се условите

ТЕСТ ЗА НАРКОТИЦИ, ПА ВЛЕЗ ВО АВТОБУС: Во Словачка работат 20.000 Срби, ова се условите

Србин додека чекал образец од македонскиот ПИОМ станал социјален случај

Србин додека чекал образец од македонскиот ПИОМ станал социјален случај

Меркел од Загреб: Интензивно разговараме со Франција за процесот на проширување

Меркел од Загреб: Интензивно разговараме со Франција за процесот на проширување

Град од регионот е на пат да стане даночен рај

Град од регионот е на пат да стане даночен рај

Шпионска афера ја тресе Србија, Вучиќ ќе донесе тешка одлука

Шпионска афера ја тресе Србија, Вучиќ ќе донесе тешка одлука