15 Август, 2020
0.0236

Спасовски: Груевски е завршена работа за Македонија

Објавено во: Македонија 12 Ноември, 2016

Откако е познато дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за овие предвремени парламентарни избори, нема традиционално да се трка од првата, туку од четвртата изборна единица, со цел да се соочи со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, генералниот секретар на опозициската СДСМ, Оливер Спасовски, вели дека Груевски ќе изгуби во која и изборна единица да се кандидирал.

„Груевски ќе изгуби каде и да е, во која било изборна единица заради тоа што слушнавме за сите криминали за се она што го има направено како зло на граѓаните на Македонија. Прашањето е мислам на проценка дека во изборна единица 1 би изгубил катастрофално за разлика со помала загуба ќе се најде во изборна единица број 4. Како и да е Груевски е завршена работа за Македонија“, рече Спасовски.

За ставот на партијата Гром, на Стефче јакимовски, од каде тврдат дека тој не смеел да се кандидира на листите за избори затоа што во моментот е министер за внатрешни работи, Спасовски вели дека тоа е само нивно мислење, а дека тој ќе победи.

„Јас сум кандидат во изборната единица 2, носител на изборната единица број 2 и имам најдобра можна листа на кандидати за пратеници во Собранието и ќе извојувам убедлива победа во изборната единица број 2 без разлика што мисли ГРОМ или некоја друга од политичките партии“, рече Спасовски.

Можеби ќе ве интересира

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Загрижувачки резултати од тестирањето: Нов кластер во психијатриската болница во Демир Хисар

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

Композиторката Дарија Андовска: Како студент само Трифун Костовски ми помогна да отпатувам во Баку

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

ТВ21: Бизнисмен организирал средба на Заев и Ахмети, но еден од нив не дошол

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Радмила Шекеринска на одмор додека траат преговорите со ДУИ

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

Денеска повеќе позитивни отколку оздравени, четири смртни случаи од корона

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

ДУИ не може да преболи шти не дојде никој на средбата на Ахмети: Да не висите во ходниците на македонските партии

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Филипче: Од 1 Септември се враќа „Мој термин“ и хируршките интервенции во ГОБ „8 Септември“

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија