21 Октомври, 2021
0.0222

СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА: Момче случајно наишло на стравичен призор и од сигурна смрт спасило пет млади мажи

Објавено во: Балкан 27 Септември, 2021

Пет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа во областа Солин, Хрватска.

Несреќата се случила дваесетина минути по полноќ во Рупотин.

Како што информирале од полициската управа Сплит-Далмација, автомобилот удрил во столб, по што возилото се запалило и целосно изгорело.

Внатре имало пет помлади мажи. Тројца се тешко повредени, а двајца се полесно повредени.

Како што дознава Далмација данас, возачот и патниците биле спасени од автомобилот од млад човек кој случајно се нашол таму. Тој возел покрај местото на несреќата и, додека не пристигнале пожарникарите, ги извлекол жртвите од возилото, кое потоа било целосно проголтано од пожарот.

„За време на несреќата, имаше пожар во автомобилот и пожар во околната шума и ниска вегетација. Опожарени се околу 400 метри квадратни. Локализирани во 00.50 часот“, се вели во утринскиот извештај на официјалните служби.

Како точно дошло до несреќата, полицијата ќе утврди по истрагата.

Извор и фото: Далмација данас

Можеби ќе ве интересира

Србија воведува ковид пропусници

Србија воведува ковид пропусници

(ВИДЕО) Најдени се мигранти под автобус кој сообраќал на релација Сараево – Франкфурт

(ВИДЕО) Најдени се мигранти под автобус кој сообраќал на релација Сараево – Франкфурт

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

Во Романија на секои 5 минути по едно лице умира од коронавирусот

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

Се плашел да го приклучат на респиратор, избегал од болница, и починал дома

Се плашел да го приклучат на респиратор, избегал од болница, и починал дома

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Нема подобрување, во Србија има скоро 8.000 заразени

Албанија за неколку месеци ќе лансира сателити во орбитата

Албанија за неколку месеци ќе лансира сателити во орбитата

ГОЛЕМА ТАГА ВО КРУШЕВАЦ-16-ГОДИШЕН СРЕДНОШКОЛЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД: Бил во изолација поради татко му кој бил позитивен на вирусот

ГОЛЕМА ТАГА ВО КРУШЕВАЦ-16-ГОДИШЕН СРЕДНОШКОЛЕЦ ПОЧИНА ОД КОВИД: Бил во изолација поради татко му кој бил позитивен на вирусот

ДВЕ СЛАВНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЛИЧНОСТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД: Титовиот адмирал Бранко Мамула и голманот Драган Пантелиќ ја изгубија последната битка

ДВЕ СЛАВНИ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЛИЧНОСТИ ПОЧИНАА ОД КОВИД: Титовиот адмирал Бранко Мамула и голманот Драган Пантелиќ ја изгубија последната битка