13 Декември, 2019
0.0182

ССНМ: Изјавата на Заев е сосема спротивна од она за кое се залагаше и ветуваше

Објавено во: Македонија 14 Август, 2019

Изјавата на премиерот е сосема спротивна на она што тој се залагаше и ветуваше борба против нападите врз медиумските работници.

Ова стои во реакцијата на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници во која бараат премиерот да се извини.

Според ССНМ Заев покажува  голема доза на нетрпеливост кон неименуван новинар нарекувајќи го „суетен“.

-И покрај тоа што премиерот не прецизираше кој е суетниот новинар, јавноста препозна дека се работи за  уредникот Бранко Героски кој и самиот соопшти дека по изјавата бил цел на зголемен број на напади и дискредитации на социјалните мрежи-посочија од ССНМ.

Велат дека тоа е доказ за политичарите, посебно оние на високи функции мора да внимаваат при изјавите кои можат да имаат несогледливи штети и последици.


Можеби ќе ве интересира

„Талир“ за незаконското перење пари во ВМРО ДПМНЕ со ново рочиште

„Талир“ за незаконското перење пари во ВМРО ДПМНЕ со ново рочиште

ПУКА ЛИ ЉУБОВТА - реални владини кавги или само билдање на позициите за пред избори

ПУКА ЛИ ЉУБОВТА - реални владини кавги или само билдање на позициите за пред избори

БОРБА СО „БЕЛАТА ЧУМА“: Македонци од рурални средини се венчаваат со невести од Албанија

БОРБА СО „БЕЛАТА ЧУМА“: Македонци од рурални средини се венчаваат со невести од Албанија

„Блаже Конески“ и „Ремзи Несими“ нови државни награди за македонскиот и албанскиот јазик

„Блаже Конески“ и „Ремзи Несими“ нови државни награди за македонскиот и албанскиот јазик

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Димитров со став за провокацијата од БАН, кои се новите амбасадори?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Димитров со став за провокацијата од БАН, кои се новите амбасадори?

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ПОТРЕБА: Во три градови екстремно загадено

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ПОТРЕБА: Во три градови екстремно загадено

Обвинителството истражува дали девојче во Гостивар се самоубило поради врски со секта

Обвинителството истражува дали девојче во Гостивар се самоубило поради врски со секта

ДИМИТРОВ ЗА ИЗЈАВИТЕ ОД БАН: Македонскиот јазик е признат од меѓународната заедница на лингвисти

ДИМИТРОВ ЗА ИЗЈАВИТЕ ОД БАН: Македонскиот јазик е признат од меѓународната заедница на лингвисти

Заев најави реакција по тврдењата на БАН дека македонски јазик не постои

Заев најави реакција по тврдењата на БАН дека македонски јазик не постои