17 Јануари, 2020
0.0354

СЗО алармира: 80 милиони луѓе можат да умрат за 36 часа

Објавено во: Свет 21 Септември, 2019

Според извештајот на Одборот за набудување на епидемии предводен од поранешниот началник на СЗО, Гро Харлем Брунтленд, потребни се само 36 часа за да се шири еден вирус ширум светот, при што може да загинат околу 80 милиони луѓе.
„Светот под ризик“, е името на документот, односно извештајот, кој излезе за експлозијата во руска лабораторија и има за цел да ги натера светските лидери да преземат акција.

Потсетуваат дека пред еден век, шпанскиот грип заболел една третина од светската популација и уби скоро 50 милиони.

Можеби ќе ве интересира

Ова видео го отсликува ужасот во Австралија: Се возите додека околу вас беснеат пожари

Ова видео го отсликува ужасот во Австралија: Се возите додека околу вас беснеат пожари

ПОНИЖУВАЧКИ КРАЈ ЗА МЕДВЕДЕВ: Подемот и падот на човекот кој не избега од сенка на Путин

ПОНИЖУВАЧКИ КРАЈ ЗА МЕДВЕДЕВ: Подемот и падот на човекот кој не избега од сенка на Путин

Стартуваше процесот за импичмент на Трамп

Стартуваше процесот за импичмент на Трамп

Супер пиштолот од телохранителите на Путин ги пробива панцирите

Супер пиштолот од телохранителите на Путин ги пробива панцирите

РАНГ ЛИСТА: Ова се земјите каде е најдобро да растете деца

РАНГ ЛИСТА: Ова се земјите каде е најдобро да растете деца

(ВИДЕО) По пожарите, Австралија ја погоди невреме

(ВИДЕО) По пожарите, Австралија ја погоди невреме

За Иран Трамп е „средношколски насилник“ на кој Европа му попушта

За Иран Трамп е „средношколски насилник“ на кој Европа му попушта

Михаил Мишустин стана нов премиер на Русија без ниту еден глас против

Михаил Мишустин стана нов премиер на Русија без ниту еден глас против

ПРИНЦОТ ХАРИ ПО СКАНДАЛОТ ЗА ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТА: Што вели за „Мегзит“

ПРИНЦОТ ХАРИ ПО СКАНДАЛОТ ЗА ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТА: Што вели за „Мегзит“