19 Јануари, 2022
0.0344

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

Објавено во: Балкан 27 Ноември, 2021

Судот во Винтертур, Швајцарија, осудил 41-годишен Србин на 10 години затвор затоа што ја силувал својата малолетна ќерка дури 140 пати. Како што пренесува порталот швајцарскиот портал Блик, понатаму, било утврдено дека Србинот за прв пат го силувал девојчето уште во 2018 година, кога имало само 13 години, додека биле на одмор во Србија. .

„Бил пијан и и се заканувал, а сексуалното злоставување продолжило подоцна. Утврдено е дека 140 пати го повторил злосторството“, ги пренесува Блик наводите од судењето на овој Србин, кој беше прогласен за виновен за кривични дела на почетокот на ноември повеќекратно силување, инцест, закани, злоупотреба на наркотици и измама.

Иако таткото монструм во текот на судската постапка ги негираше обвинувањата, судот не му поверувал.

„Изјавите на жртвата се веродостојни и детални. Ќе се воздржам од повторување на описот на злосторствата, но само некој кој ги преживеал тие ужаси може да ги прераскаже толку детално. Покрај тоа, нејзините изјави ги потврдија неколку сведоци", рече судијата. објаснувајќи ја својата одлука да го осуди Србинот на 10 години затвор и протерување од Швајцарија на 15 години, како и парични казни.

Во текот на постапката, судијата ја прашал, сега 16-годишната девојка зошто не се обидела да се спротивстави на нејзиниот татко и да се одбрани, на што таа одговорила:

„Се плашев од него. Го сакав татко ми повеќе од се, а тој целосно ме уништи и уништи. Психички и физички сум исцрпена.

Жртвата боледува од посттрауматско стресно растројство и има напади на паника. Утврдено е и дека таткото ја дрогирал малолетната ќерка со кокаин, пишуваат швајцарските медиуми.


Можеби ќе ве интересира

ЗОШТО НЕ ОТИШЛЕ ВЕДНАШ ДА ГО БАРААТ, КОНСУМИРАЛ ЛИ НАРКОТИЦИ - хрватската полиција повторно ги сослушува другарите на Матеј, на распит оди и сплиќанката Маја

ЗОШТО НЕ ОТИШЛЕ ВЕДНАШ ДА ГО БАРААТ, КОНСУМИРАЛ ЛИ НАРКОТИЦИ - хрватската полиција повторно ги сослушува другарите на Матеј, на распит оди и сплиќанката Маја

ЖАЛ МИ Е ШТО НЕ СЕ ЈАВИВ, БАРЕМ ДА ГО СТОРЕВ ТОА ...- се огласи сплиќанката која Матеј ја барал последна пред да исчезне без траг

ЖАЛ МИ Е ШТО НЕ СЕ ЈАВИВ, БАРЕМ ДА ГО СТОРЕВ ТОА ...- се огласи сплиќанката која Матеј ја барал последна пред да исчезне без траг

ПРВИ ДВА СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ОМИКРОН ВО ЦРНА ГОРА - не биле вакцинирани

ПРВИ ДВА СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ОМИКРОН ВО ЦРНА ГОРА - не биле вакцинирани

СЕ ОБЛЕКУВА БРЕНДИРАНО, ЖИВЕЕ НА ВИСОКА НОГА И БЕЛГРАД И Е ОМИЛЕНА ДЕСТИНАЦИЈА - што крие Маја за исчезнувањето на Матеј

СЕ ОБЛЕКУВА БРЕНДИРАНО, ЖИВЕЕ НА ВИСОКА НОГА И БЕЛГРАД И Е ОМИЛЕНА ДЕСТИНАЦИЈА - што крие Маја за исчезнувањето на Матеј

МОРА ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА СЕ ФАСЦИНИРАМЕ СО БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ - српски лекари сметаат дека пандемијата ќе заврши порано од она што мислат 99 отсто од луѓето

МОРА ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА СЕ ФАСЦИНИРАМЕ СО БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ - српски лекари сметаат дека пандемијата ќе заврши порано од она што мислат 99 отсто од луѓето

Во Србија има над 18.000 заразени со корона

Во Србија има над 18.000 заразени со корона

Автобус од Косово се судри со камион полн дрва кај Ќустендил

Автобус од Косово се судри со камион полн дрва кај Ќустендил

ВО СРБИЈА ПОЧИНА 141-ВАТА ЛЕКАРКА ЖРТВА НА КОВИД - д-р Ана Чопорда работела во црвената зона и покрај нејзината тешка болест

ВО СРБИЈА ПОЧИНА 141-ВАТА ЛЕКАРКА ЖРТВА НА КОВИД - д-р Ана Чопорда работела во црвената зона и покрај нејзината тешка болест

Словенија ја зафати корона цунами

Словенија ја зафати корона цунами